Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı – Nerede – Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti-Adıyaman

Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı – Nerede – Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti-Adıyaman

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Nerede?              

Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı, Adıyaman ili Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde İnekli ve Azaplı Göllerini de içinde olduğu bir alandır. Tabiat Parkı,  Gölbaşı Gölü ve Çevresindeki Kamp & Piknik Alanları ile birlikte Yöre halkı tarafından oldukça tercih edilen bir yerdir.

       Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler   

Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı, 16 bin dönümlük alanı kapsayan bu alan 2008 yılında Tabiat Parkı ilan edilmiştir. Zengin Flora ve Founası ile bilinmektedir. Alan, Kızılçam, Meşe, Sazlık, Melengiç ve servi ağaçları ile çevrilidir. Olta balıkçılığı açısından da birçok balık türü bulunuyor.

           Gölbaşı Tabiat Parkı’nda Neler Yapılır?           

Kuş Gözlemciliği başta olmak üzere, Olta balıkçılığı, Piknik, Kamp, Yürüyüş, Bisiklet Binme ve Çocuk Oyun alanları, Kapalı Kamelya, Mescit, Ahşap Seyir Terası, Spor Aletleri, Çeşme, WC, Otopark Alanı ve Sunum Merkezi bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Karakuş Tümülüsü Nerede – Nasıl Gidilir?

Fotoğraf Tutkunları ve Doğaseverlerin uğrak yeri olan bu yer özellikle sonbahar da renk çümbüşü olmaktadır. Arıca, Gölde yüzen Ördekleri izlemekte ayrı bir keyif olduğunu da hatırlatalım.

Gölbaşı Tabiat Parkı’nda Semaver, Mangal Yapmak ve Ateş Yakmak Serbesttir.

  Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı’nda Kamp Yapılır mı?  

Cevap, Evet Kamp Yapabilirsiniz.

  • Ateş Yakmak Serbest,
  • Çeşme Var,
  • WC Var,
  • Elektrik Yok,
  • Odun Kendiniz getirmelisiniz.

            Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Giriş Ücreti        

Tabiat Parkı’na Giriş Ücreti 2022 Yılı İtibari ile Araç Başı 10 TL

    Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?    

Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı, Adıyaman ili Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Gölbaşı ilçe merkezine 4 km uzaklıktadır.

Adıyaman il Merkezinden Gelecekler; Adıyaman İlçe Otogarından kalkan Gölbaşı ilçe Minibüsüne binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi Aracı İle Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.