Gölbaşı Piknik Alanı – Arifiye Gölbaşı Park Nerede – Nasıl Gidilir

Gölbaşı Piknik Alanı – Arifiye Gölbaşı Park Nerede – Nasıl Gidilir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Gölbaşı Piknik Alanı – Arifiye Gölbaşı Park Nerede – Nasıl Gidilir – Mangal – Oyun Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

               Arifiye Gölbaşı Piknik Alanı Nerede?             

Arifiye Gölbaşı Park, Sakarya ilinin Arifiye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sapanca Gölü’nün doğu kıyısında bulunmaktadır. Gölbaşı Park’ın içerisinde sosyal tesisler, yürüyüş parkurları, spor tesisleri, çocuk parkı ve piknik alanları yer almaktadır.  Özellikle hafta sonları piknikçilerin vazgeçilmez mekânlarından biri olan Gölbaşı Park, açıldığı günden bugüne yoğun ilgi görmektedir. Mangal ocakları ve piknik masalarının bol olduğu bir mekândır.

Hafta sonları erken gitmenizi tavsiye ederim. Gerek aracınız gerek kendiniz için yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Piknik alanında büfe, restaurant ve kır düğün salonu mevcuttur. Ayrıca mescit, lavabo bulunmaktadır. Piknik alanı girişinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Temizlikçiler tarafından günlük temizlendiği için temiz bir alandır. Küçük çocuklar için birçok eğlence aracı mevcuttur. Bu sebeple çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir.

Ayrıca gölde yüzebilir ve balık tutabilirsiniz. Göl kenarında yüzen kazlar da buraya ayrı bir güzellik katmaktadır.

       Arifiye Gölbaşı Piknik Alanı’na Nasıl Gidilir?      

Arifiye Gölbaşı Park, Sakarya ilinin Arifiye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sapanca Gölü’nün doğu kıyısında bulunmaktadır.

Piknik alanına hususi aracınızla gitmeniz gerekmektedir. Buraya gelmek için öncelikle Arifiye ilçesine ulaşım sağlamalısınız.  Arifiye’den sonra tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Piknik alanı Arifiye’den Sapanca’ya giden yolun sağında kalmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.