Göller Ekspresi Hakkında Merak Edilenler – İzmir – Isparta

Göller Ekspresi Hakkında Merak Edilenler – İzmir – Isparta

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Göller Ekspresi Hakkında Merak Edilenler – Bilet Nasıl Alınır? Kalkış Duraklar? Hakkında Bilgiler vereceğiz…

Göller Ekspresi Hakkında Merak Edilenler;

Bir yolculuktur Ekspresler, Bir Maceradır, Bir Tutkudur Tren Yolculukları, Bir Sevdadır. Doğa’nın içerisinde huzur dolu bir yolculuktur. Peki, Kiminle Gideceksiniz bu güzel Yolculuğa? Bir arkadaş? Bir Sevgili? ya da Bir dost…

10 Yıl Önce durdurulan İzmir (Basmane) – Isparta / Burdur arası hareket eden bu tren 25 Ekim 2019 Tarihinde tekrardan hizmet vermeye başladı. Burdur – Isparta – İzmir (Basmane) hattında faaliyet gösterecek olan bu Tren her gün karşılıklı olarak hizmet verecektir.
Göller Ekspresi, 262 yolcu kapasiteli 4 vagonlu setlerden oluşmaktadır.

Akdeniz ile Ege’yi birbirine raylarla bağlayan Göller Ekspresi Hakkın da aklınıza Gelebilecek Her türlü Ayrıntıyı anlatacağız Sizlere bu yazımızda Bilet Nasıl Alınır? Nerden Kalkıyor? Kaç Saate Gidiyor? Ve Aklınıza gelebilecek her türlü soru hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Göller Ekspresi Nerden Kalkıyor Nereye Kadar Gidiyor;

Göller Ekspresi, Burdur / Isparta – İzmir (Basmane) hattında faaliyet gösterecek olan bu Tren her gün karşılıklı olarak hizmet verecektir.

Göller Ekspresi Hangi Duraklarda Duruyor;

Göller Ekspresi Treni, İzmir(Basmane) den kalktıktan sonra sırasıyla,  Torbalı, Selçuk, Ortaklar, Aydın, Nazilli, Goncalı, Denizli, Dinar, Gümüşgün başta olmak üzere toplam 30 durakta durup yolcularını indirip tekrardan yoluna devam edecektir.

Not: Göller Ekspresi’ni kullanacak Burdur yolcuları, Gümüşgün durağı ile Burdur arası otobüslerle aktarma yapılacağını belirtmek isteriz. Trenden indikten sonra hemen hareket edecektir.

Göller Ekspresi Treni İniş-Kalkış Durakları ve Saatleri;

İzmir(Basmane) => Isparta / Burdur yönü saatler;

İzmir(Kalkış) 22.30, Aydın (Kalkış) 01.07, Nazilli ( Kalkış) 01.56, Goncalı (Kalkış) 03.07, Denizli (Varış: 03.18—Kalkış:03.38), Dinar(Kalkış) 05.42, Gümüşgün(Otobüs Kalkış) 05.32, Burdur(Otobüs Varış) 06.55, Isparta (Varış) 07.01

Burdur/ Isparta =>  İzmir(Basmane) yönü saatler;

Isparta(Kalkış) 22.00, Burdur(Otobüs Kalkış) 22.00, Gümüşgün(Otobüs Kalkış) 22.31, Dinar(Kalkış) 23.24 Denizli (Varış: 01.28—Kalkış:01.42) Goncalı (Kalkış) 01.56, Nazilli ( Kalkış) 03.08, Aydın (Kalkış) 03.59 İzmir(Basmane) Varış 06.33

Göller Ekspresi Saat Kaçta Kalkıyor? Kaç Saatte Gidiyor?

İzmir – Isparta – Burdur arası hareket edecek bu keyifli yolculuk,

İzmir (Basmane)-Isparta / Burdur yönünde gidecekler, Basmane durağından saat 22.30’da,

Isparta-İzmir(Basmane) yönünde gidecekler, Isparta durağından saat 22.00 da hareket edecektir.

Göller Ekspresi Treni Kaç Saat Sürüyor,

Göller Ekspresi Treni, toplamda 8 saat 30 dakika sürmektedir.

Göller Ekspresi Bilet Fiyatı Ne Kadar?

İzmir (Basmane) – Isparta / Burdur arası hareket eden Göller Ekspresi Bilet Fiyatı kişi başı 168 TL’dir. (Ocak 2023 Aittir)

Bilet İndirimleri Aşağıdaki Gibidir:

  • 13-26 yaş arası%15  indirim
  • Öğretmenlere %15 indirim.
  • Türk Silahlı Kuvvetleri’ne%15 indirim.
  • 12 kişi ve daha kalabalık gruplara %15 indirim. 
  • 60-65 yaş yolculara %15 indirim.
  • 65 yaş ve üstündeki yolcular için %15 indirim.
  • Basın kart sahipleri kartlarını göstererek %15 indirim.
  • TCDD personeli ve ailelerine %15 indirim.
  •  7 yaş altındaki çocuklar ücretsiz

Bilet Nasıl Alınır? Bilet Alma Yolları

Öncelikle biletler Gece 00:45’ten itibaren her yeni gün için açılıyor. (saatleri 00:45-01:00-02:00-03:00 olarak değişebiliyor-00:45’ten itibaren sık sık bakmalısınız)

Giderken ilk durak  İzmir (Basmane)son durak ise Isparta / Burdur buradan tarihi tek yön mü ya da gidiş dönüş mü onu seçtikten sonra ARA diyorsunuz ve Ekspresi karşınıza gelecektir.

Site Üzerinden Ana Ekran Bu Şekildedir.

Bilet Alma Yolları? Detayları…

Daha sonra Buradan Vagon Tipi olan yerden istediğiniz vagonu seçme sayfası çıkıyor, buradan seçiminizi yapın, Yer işlemini seçtikten sonra kendinize ait bilgileri doldurarak devam ediyorsunuz. Satın alma işlemi yapan kişi işlemlerini 10 dakika içinde yapamazsa sayfa kapanabiliyor.

Vagonu seçtikten sonra Koltuk Seçimi işlemini yapınız.

Koltuk seçimini yaptıktan sonra, Yolcu Bilgilerini giriniz.

İletişim Bilgilerini de girdikten sonra ödeme yaparak işleminizi tamamlayınız. Kredi Kartı bilgilerinizle ödeme yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollarına siteden direk alabilir ya da tren bileti satan diğer satış sitelerinden de alabilirsiniz ben size TCDD tarafından satılan bilet alma yöntemini anlatacağım. Resmi bilet satış sitesi için TIKLAYIN

Eybis Uygulaması; Google Play yada App Store’ dan TCDD EYBİS uygulamasını indirerek Kolayca bilet alabilirsiniz.

Göller Ekspresi Treni Hakkında Merak Edilen Sorular?

1- Evcil Hayvan Kabul Ediliyor mu?

Sadece Küçük olmak koşuluyla, kuş, kedi, balık, küçük köpek , evcil hayvan kabul ediliyor. Bazı şartlar var. Öncelikle evcil hayvanınıza bilet almanız gerekiyor. Cüzi bir miktar oluyor.

2- Trende Sigara İçiliyor mu?

Elbette ki trende sigara içilmesi yasak. Bu bilinen bi durum. Kapınızı kilitledikten ve diğer yolcular tarafından şikâyet edilmedikten sonra artık siz düşünün içilir mi içilmez mi:) ? Fakat şunu da belirtelim sigara kokusunun ve dumanın koridora yayıldığını, hatta yan kompartımanlardan da hissedildiğini belirtmeliyim. Artık gerisi size kalmış bir durum.

3- Tuvaletler ?

Tuvalet var elbettete, iki vagon arasında bulunmaktadır.

4- Yemek Bulunuyor mu?

Yemek yok, ama seyahat esnasında getirdiğiniz yiyecekleri yiyebiliyorsunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.