Anasayfa / Doğal Güzellikler / Gölpınar Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Gölpınar Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gölpınar Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? –  Şanlıurfa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Gölpınar Tabiat Parkı Hakkında;

Gölpınar Tabiat Parkı, Şanlıurfa il merkezinde bulunan ve Orman ve Su İşleri Bakanlığının 11.07.2011 tarih ve 903 sayılı olurları ile Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Tabiat Parkı, Özellikle yaz sıcaklarında gelip çam ağaçlarının altında dinlenebileceğiniz bir alandır. Günü birlik dinlenme ve piknik yapma imkânlarına sahip olan bu yer, hem sizler için hem de çocuklarınız için ideal bir yerdir. Çocuklar için oyun parkları da bulunmaktadır. Oyun alanları ile yöre halkına hizmet etmektedir. Gölpınar Tabiat Parkı, sahip olduğu doğal kaynakları, şehir merkezine yakınlığı ve manzara güzelliğiyle Şanlıurfa için önemli bir mesire alanıdır.

Gölpınar Tabiat Park içerisinde, Kızılçam ağırlıklı olmakla birlikte, Gelincik, yonca ve Hardal ağaçlarına rastlanıyor. Tabiat Parkı olmasından dolayı da birçok yabani hayvana da rastlanıyor, yılan, kaplumbağa, Keklik, kirpi, Fare, Tavşan, tilki vs. birçok hayvan türüne rastlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Halfeti Gezilecek Yerler - Gezi Rehberi?

Tabiat Parkında Neler yapabilirsiniz,

Ateş yakmak serbest, Piknik yapacaklar ona göre hareket etmelisiniz. Ya da tabiat parkı içerisinde bulunan Kafe’den bir şeyler yiyebilirsiniz. Güzel bir yürüyüş alanıdır, spor yapmak isterseniz burayı tercih edebilirsiniz. Ağaçların altına hamak kurup dinleneceğiniz, top oynayacağınız alanlarıyla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir alandır.

Gölpınar Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Gölpınar Tabiat Parkı, Şanlıurfa iline sadece 20 km uzaklıktadır. Şanlıurfa-Diyarbakır Karayolu’nun 3. kilometresinden ayrılan bir yol ile ulaşım sağlanıyor. Bu yolda size tabelalar yardımcı olmaktadır. Tek yapmanız gereken Urfa iline gelmektir. Aracınız yoksa bile taksi ile 15 dakikada gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir