Göltürkbükü Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum Gezilecek Yerler – Muğla

Göltürkbükü Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum Gezilecek Yerler – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Göltürkbükü Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Bodrum Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Göltürkbükü Hakkında Bilgiler                 

Göltürkbükü, Muğla ilinin Bodrum ilçesinin bir mahallesidir. Göltürkbükü, Bodrum yarımadasın da kıyı boyunca uzanan büyük bir koydur. Gölköy ve Türkbükü köyleri eskiden iki ayrı köy iken birleşerek Göltürkbükü olmuştur. Göltürkbükü, Bodrum ilçe merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Göltürkbükü’ne, ilçe merkezinden minibüslerle ortalama 20- 25 dakika içinde gidebilirsiniz.

Gölköy ve Türkbükü olmak üzere iki köyün birleşmesiyle belde halini alan Göltürkbükü, gelen tatilcilere birçok plaj seçeneği sunuyor. Türkbükü daha çok ünlü isimlerin tatil yaptığı, lüks ve hareketli bir noktayken, Gölköy ise daha mütevazı ve sakin bir belde.  Türkbükü koyu, balıkçıların doğal sığınma alanıdır ve koyun çıkışında dil balıkları sürüsüne rastlayabilirsiniz. Gölköy ise, yeşil bir vadide kurulmuştur. Köyün her yerinde mandalina ağaçları bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Oylat Șelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Göltürkbükü, tertemiz denizi, yemyeşil doğası ile sakin ve huzurlu bir koydur. İskelelerinde güneşlenebilir ve denize girebilirsiniz. Göltürkbükü iskeleden yaz boyu çevreye tekne turları düzenlenmektedir. Bu turlara katılarak Bodrum Yarımadası ‘nın sakin koylarını gezebilirsiniz. Türkiye’nin ve en popüler tatil yerleri içerisinde yer alan Göltürkbükü ve Bodrum, yaz aylarında oldukça kalabalıktır.

       Bodrum Göltürkbükü’ne Nasıl Gidilir?     

Bodrum-Göltürkbükü arası yaklaşık 22 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Bodrum Merkez’den dolmuşlarla veya özel aracınızla kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Kendi Aracıyla gelecekler, Bodrum ‘a gelmeden önce, Torba beldesi sapağından döndükten sonra Göltürkbükü tabelasından sağa sapmanız gerekiyor.

Deniz yoluyla gelmek isteyenler, Didim, Datça ve Dalyan’la, Bodrum arasında deniz yolu bağlantısı mevcut.

Bodrum havaalanına 45 km uzaklıktadır.,

  • İstanbul-Göltürkbükü arası yaklaşık 800 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Ankara-Göltürkbükü arası yaklaşık 725 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Muğla-Göltürkbükü arası yaklaşık 120 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir.
  • İzmir-Göltürkbükü arası yaklaşık 250 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir.
OKUMALISIN  Tokat Kaz Gölü Nerede - Nasıl Gidilir?

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.