Göltürkbükü Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum / MUĞLA

Göltürkbükü Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum / MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Göltürkbükü Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Göltürkbükü                       

Göltürkbükü, Muğla ilinin Bodrum ilçesinin bir mahallesidir. Burası, Bodrum yarımadasın da kıyı boyunca uzanan büyük bir koydur. Gölköy ve Türkbükü köyleri eskiden iki ayrı köy iken birleşerek Göltürkbükü olmuştur. Bodrum ilçe merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta yer almaktadır. İlçe merkezinden minibüslerle ortalama 20- 25 dakika içinde gidebilirsiniz.

Gölköy ve Türkbükü olmak üzere iki köyün birleşmesiyle belde halini alan yerleşke, gelen tatilcilere birçok plaj seçeneği sunuyor. Türkbükü daha çok ünlü isimlerin tatil yaptığı, lüks ve hareketli bir noktayken, Gölköy ise daha mütevazı ve sakin bir belde.  Türkbükü koyu, balıkçıların doğal sığınma alanıdır ve koyun çıkışında dil balıkları sürüsüne rastlayabilirsiniz. Gölköy ise, yeşil bir vadide kurulmuştur. Köyün her yerinde mandalina ağaçları bulunmaktadır.

Tertemiz denizi, yemyeşil doğası ile sakin ve huzurlu bir koydur. İskelelerinde güneşlenebilir ve denize girebilirsiniz.  iskeleden yaz boyu çevreye tekne turları düzenlenmektedir. Bu turlara katılarak Bodrum Yarımadası ‘nın sakin koylarını gezebilirsiniz. Türkiye’nin ve en popüler tatil yerleri içerisinde yer alan Göltürkbükü ve Bodrum, yaz aylarında oldukça kalabalıktır.

            Bodrum Göltürkbükü’ne Nasıl Gidilir?            

Bodrum ile arası yaklaşık 22 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Bodrum Merkez’den dolmuşlarla veya özel aracınızla kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Kendi Aracıyla gelecekler, Bodrum ‘a gelmeden önce, Torba beldesi sapağından döndükten sonra Göltürkbükü tabelasından sağa sapmanız gerekiyor.

Deniz yoluyla gelmek isteyenler, Didim, Datça ve Dalyan’la, Bodrum arasında deniz yolu bağlantısı mevcut.

Bodrum havaalanına 45 km uzaklıktadır.,

  • İstanbul ile arası yaklaşık 800 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Ankara ile arası yaklaşık 725 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Muğla ile arası yaklaşık 120 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir.
  • İzmir ile arası yaklaşık 250 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.