Anasayfa / Doğal Güzellikler / Gömeren Kanyonu – Loç Vadisi Nerede-Nasıl Gidilir?

Gömeren Kanyonu – Loç Vadisi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gömeren Kanyonu – Loç Vadisi Nerede-Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Gömeren Kanyonu – Loç Vadisi

Gömeren Kanyonu (Loç Vadisi) Kastamonu ilinin Cide ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Cide ilçesinin Hamitli köyü Gömeren Mahallesi’nde Valla Kanyonu bitiminde başlamaktadır.

Gömeren Kanyonu (Loç Vadisi) doğal güzellikleri itibariyle doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının sıkça uğradığı yerlerdendir. Bu bölgenin kendisine öz yetişen Dünyada sadece Loç Vadisi’nde yetişen 29 bitki türü var. Vadi Küre Dağları’nda el değmemiş bölgeler içeresindedir. Loç Vadisi, rafting, kanyoning, trekking gibi doğa sporlarının yaygın olarak yapıldığı bir bölgedir. Vadinin içerisinde yerleşik vaziyette olan 10 köy bulunmaktadır. Bölgeyi Nisan Ekim ayları arası arasında ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Kanyon üzerinde ahşap bir köprü yer almaktadır.

Gömeren Kanyonu – Loç Vadisi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Gömeren Kanyonu (Loç Vadisi) Kastamonu ilinin Cide ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Cide ilçesinin Hamitli köyü Gömeren Mahallesi’nde Valla Kanyonu bitiminde başlamaktadır.

Gömeren Kanyonuna (Loç Vadisi)  ulaşmak için hususi aracınız ile gelmeniz gerekmektedir. Gömeren Kanyonuna yer yer ulaşımı zor olan 6 km lik toprak yolla ulaşılmaktadır. Bu sebeple altı yüksek olan 4×4 araçları tercih etmenizi tavsiye ederim.

OKUMALISIN  Tekfur Sarayı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir