Göynük Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Zipline – Safari?

Göynük Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Zipline – Safari?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Göynük Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Zipline – Safari Fiyatları? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Göynük Kanyonu Hakkında

Göynük kanyonu, Antalya ilinin Kemer ilçesinde bulunur. Doğal bir güzelliğe sahip olan kanyon, Kemer ilçesine 4 km uzaklıkta olup, içerisinde doğal güzellikler barındırmaktadır. Kanyon 4-5 km mesafe yürüyüş alanına sahiptir. Doğadaki huzuru içinde barındıran, su ve kuş sesleri ile yürürken size huzur veren, eşsiz manzaraya sahip bir yerdir. Fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez yeri haline gelmiştir. Unutulmaz anlarınızı resmedebilecekleri doğa harikası bir yerdir.

Trekking sayesinde Dünyanın en iyi 10 parkurundan biri olarak kabul edilen likya yolunun önem arz eden bir bölümü Göynük kanyonunun içinden geçmektedir. Kamp ve Mola alanları mevcuttur. O kadar güzel bir yer ki bir gününüzü burada geçirmek isteyeceksiniz. Bu kanyonu adım adım gezdiğimden dolayı diyebilirim ki yaz ayında ayrı bir güzel.

Göynük Kanyonu gezinizde, Sizlerin ihtiyaçlarınızı karşılayacak (yeme – İçme) yerler var, Tost-Gözleme vs..

Göynük Kanyonuna Giderken Yanımıza Ne Almalıyız.

Göynük Kanyonu’nu Gezmeye giderken, Size lazım olan sadece terlik, şapka, şort, tişört, gözlük  ve fotoğraf makinesi. Sürekli olarak rampa tırmanacağımız için parmak arası terlik giymeyiniz Kanyonun içerisinde bulunan kafeterya sayesinde  yeme-içme ve bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

OKUMALISIN  Şanlıurfa-Mutfak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Göynük Kanyonuna Giriş Ücreti – Rafting – Zipline – Safari Ücretleri 2020

Göynük Kanyonu – Zipline – Safari Fiyatları 2020 

Giriş Ücreti 2020 yılı Fiyatı 10 TL’dir.

Göynük Kanyonunda, rafting dışında canyoning ve zip line adı verilen sporlarda yapılmakta. Canyoning denilen aktivite, ekipmanlarla suya girip (body rafting) yaklaşık olarak 750 metre devam edip kanyonu bitirmek iken , Zip Line denilen spor türü  ise, yüksek bir tepeden çelik halatlar sayesinde alçak noktaya kaymaya verilen bir spor dalıdır.

Yelek – Baret takım malzemeleri 80 TL

Kanyon Safari Turu Fiyatı: 75 TL

Zipline Fiyatı: 65 TL (Çekimler için ekstra ücret alınıyor)

Zipline – Safari yapmak isteyenler, Giriş Ücretlerinin ödemeleri gerekiyor.

Göynük Kanyonuna Nasıl Gidilir?

Göynük Kanyonu, İl Merkezinden yaklaşık olarak 45 dakika uzaklıktadır. Göynük Belediyesi ve saat kulesinin önünden her yarım saatte bir kalkan minibüsler var, ayrıca dört tekerli safari aracı veya motosiklet kiralayıp kanyona gidebilirsiniz. Ya da kendi araçlarınızla gidebilirsiniz.

Kanyonun girişine geldikten sonra 3-4 km lik bir dağ yolu bulunuyor. Bu yoldan yürüyerek gideceksiniz. Kanyonun en yüksek yerine ulaşınca malum yorulacaksınız. Merak etmeyin bizleri düşünüp dinlenme yeri yapmışlar. Biraz mola verebilirsiniz. Bu eşsiz manzaranın keyfini çıkartın.

OKUMALISIN  Tavşan Adası Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR
  1. Tarık dedi ki:

    Ellerinize sağlık çok başarılı bir çalışma olmuş.