Gramofon Cafe Nerede – Nasıl Gidilir – Ankara Gezilecek Yerler

Gramofon Cafe Nerede – Nasıl Gidilir – Ankara Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gramofon Cafe Nerede – Nasıl Gidilir – Cafe’de bulunan Taş Plaklar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Gramofon Cafe Hakkında Bilgiler                    

Ankara’da çok farklı bir mekan hakkında bilgiler vereceğiz sizlere Gramofon Cafe. Bu cafe, Başkent’in En eski yerleşim yerlerinden olan Ulus, Ankara Kalesinin – Rahmi Koç Müzesinin hemen yakın bir kısmında bulunuyor.

                        Gramofon Cafe’de Neler var;                     

Yaklaşık 25 yıldır Ankara Kalesi etrafında hizmet veren Bu cafe Türk Halk müziğinin ve Sanat Müziğinin Taş Plaklarına kaydedilen seslerini Gramofon eşliğinde gelen misafirlerine sunduğu bir mekandır. Aklınıza Kim gelir bilmem ama, Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Emel Sayın, Bedia Akartürk, Cem Karaca, Orhan Gencebay… ve bir çok sanatçının plaklarını burada dinleyebilirsiniz. Unutmadan Orhan Gencebay deyince kendisine özel bir de köşe bulunuyor. Geçmişten günümüze bütün plakları, Fotoğrafları, CD’lerini bu köşede bulabilirsiniz.

Cafe, sizlere ayrıca Çay-Kahve içebileceğiniz, Gözleme, Tost, yiyebileceğiniz minik bir cafe olarak sizlere hizmet vermektedir. Özellikle hafta sonları yoğun olan bu yerde küçük bir bahçesi de bulunuyor. Bu tarihi alanı gezdiğinizde dinlenmek için Gramofon cafe’ye oturun ve bir bardak türk kahvesi eşliğinde bu eşsiz sesleri dinleyiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler için cafe içerisinde, Eski Radyolar, Gramofonlar, Eski saatler, Eski baskı Fotoğraf albümleri eşliğinde güzel kareler yakalayabilirsiniz.

                    Gramofon Cafe İletişim Bilgileri                   

Adres: Kale, Koyunpazarı Sok. No:28  Altındağ/Ankara

Telefon: (0312) 309 45 78

           Gramofon Cafe Açılış – Kapanış Saatleri              

Cafe, 10.00 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

                  Gramofon Cafe’ye Nasıl Gidilir?                       

Cafe, Ankara ilinin Altındağ ilçesinde Ankara Kalesinin aşağı kısmında bulunmaktadır. Bu yere gitmek için,

Aracınızla gidecekseniz eğer 2 farklı yol bulunuyor.

1-Yol, Ulucanlar Caddesine aracınızı park ederek, oradan Ankara Kalesine Doğru yürüyerek çıktığınızda hemen sağ tarafta kalıyor.

2-Yol, Bentderesiden, Anadolu Medeniyetler Müzesine doğru Ankara Kalesine  aracınızla çıktığınızda kalenin hemen yanında bulunun otoparklara aracınızı bırakarak, Rahmi Koç müzesinin yanından aşağıya doğru yürümeniz.

Toplu taşıma araçları ile gidecekseniz eğer, Otobüs-Dolmuş-Metro hangisine binerseniz binin, Ankara’nın en eski yerleşim yerlerine olan Ulus’ta inerek buradan Ankara Kalesine doğru yürümeniz gerekiyor. Ankara Kalesinin alt kısmında bulunuyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.