GUHEM Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi – BURSA

GUHEM Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi – BURSA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere GUHEM Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri ve Eğitim Merkezinde verilen eğitimler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi Nerede?

Guhem, Bursa ilinin Osmangazi ilçesi sınırları içerisinde Altınova – Fuar Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Uzay ve Havacılık alanında çocuklara bilgiler veren bir Eğitim merkezidir. Guhem, uzay temalı ilk interaktif merkezdir. Avrupa’nın En Büyük, Dünya’nın ise sayılı merkezleri arasındadır.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde, yaklaşık 13.000 metrekarelik alanda hayata geçirilmiştir.

Eğitim Merkezi içerinde; 154 interaktif düzenek, Havacılık Eğitim Merkezi, Uzay İnovasyon Laboratuvarı, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı, Matematik, Robotik Kodlama, Uzay ve Havacılık Atölyeleri bulunmaktadır.

Yapılan Ekstra etkinliklerde çocuk galerisi, uçuş simülatörü, çok eksenli simülatör, atölye çalışmaları ve vr kütle çekimi simülatörü oldukça ilgii çekicidir.

Ayrıca, GUHEM, ilgi çekici mimarisi ile 2019 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri (European Property Awards) kapsamında, “Kamusal Yapılar” kategorisinde ödül kazanmıştır.

Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi Giriş Ücreti

Yetişkin……….. 80 TL

Öğretmen ve öğrenci……50 TL

2 çeşit aile paketi var;

  1. Paket giriş ücreti dahil 1 yetişkin+1 çocuk 1 simülasyon 350 TL
  2. Paket giriş ücreti dahil 2 yetişkin+2 çocuk 2 simülasyon 550 TL.

Guhem Açılış / Kapanış Saatleri

Pazartesi Günleri KAPALIDIR.

Diğer Günler 10.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezine Nasıl Gidilir?

Eğitim Merkezi,  Bursa ilinin Osmangazi ilçesi sınırları içerisinde Altınova – Fuar Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Toplu Taşıma İle Gidecekler;

Şehir merkezinden 18, 19, 19/E, 96 ve 99 numaralı belediye otobüslerine binilebilir.

18 Hat Numaralı Otobüs ile….

Merinos Parkının hemen yanında yer alan Merinos Metro İstasyonu yanındaki (İzmir yönü istikametindeki) otobüs duraklarından yaklaşık 20 dakikalık bir yolculukla tam olarak GUHEM önündeki durağa ulaşılabilir.

19 Hat Numaralı Otobüs ile….

Koğukçınar – Adliye arasında çalışan ring hattı kullanılarak yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuk ile tam olarak GUHEM önündeki durağa ulaşılabilir.

19/E Hat Numaralı Otobüs ile….

GUHEM – Çekirge Devlet Hastanesi arası çalışan ring hattı kullanılarak tam olarak GUHEM önündeki durağa ulaşılabilir.

96 – 99 Hat Numaralı Otobüs ile….

Merinos Parkının hemen yanında yer alan Merinos Metro İstasyonu yanındaki (İzmir yönü istikametindeki) otobüs duraklarından yaklaşık 15 dakikalık bir yolculukla İstanbul yolu üzerindeki Özdilek AVM karşısında bulunan Köfteci Yusuf önündeki durakta inerek Özdilek AVM karşısındaki ara yoldan Doğu istikametinde 5 dakikalık bir yürüyüş ile GUHEM’e ulaşılabilir.

Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden…

GUHEM’e Şehirler arası Otobüs Terminali’nden toplu taşıma ile ulaşabilmek için 95/B ve 97/B numaralı Terminal otobüsleri kullanılarak yaklaşık 12 dakikalık bir yolculukla tam olarak GUHEM önündeki durağa ulaşılabilir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.