Gümüşhane Tomara Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Cam Teras?

Gümüşhane Tomara Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Cam Teras?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gümüşhane Tomara Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Cam Teras – Giriş Ücreti? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Gümüşhane Tomara Şelalesi Nerede;          

Tomara Şelalesi, Gümüşhane ili Şiran ilçesine bağlı Seydibaba Köyünün Güneybatısında bulunur. Şelale, Şiran ilçesine 14 km uzaklıkta bulunur.

          Gümüşhane Tomara Şelalesi Hakkında;        

Şelale, dağlardan çıkan 40 ayrı kaynaktan dökülmesiyle oluşmaktadır. Yaklaşık 25 metre yükseklikten aşağı akan şelale, tepe bir yamaçtan, kayaların arasından yere dikey olarak akmakta ve yatağını oluşturmaktadır. Şelalesinin en büyük özelliği kendi kaynağından oluşmasıdır. Bu yüzden suyu buz gibidir.

Tomara Şelalesi, ismini yörede yetişen Tomara bitkisinden almıştır. Yöre halkı tarafından ‘40 gözeler’ adıyla da bilinmektedir.

Tomara Şelalesi, Ormanlık bir alan içerisinde bulunmaktadır. Tomara Şelalesi ve mesire alanı 70 hektarlık bir alanı kapsamaktadır. Şelale çevresinde çok sayıda ağaç türü bulunmaktadır. Mesire alan İçerisinde  16 kamelya, 2 adet ağaç köprü, piknik üniteleri, çeşmeler, bulaşık yıkama kabinleri, manzara seyir terasları ve yürüme parkurları bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Emirgan Ulaş Plajı ve Mesire Yeri - Nerede-Nasıl Gidilir?

        Tomara Şelalesi Cam Teras Hakkında;          

Vadi içerisindeki yeşillikler ve köpük şeklinde akan suyun görsel güzelliğini izlemek, Köpük şeklinde akan suyun çıkarmış olduğu sesi dinleyerek huzur bulabilirsiniz. Suyun çıkarmış olduğu sesi dinlemek çok güzel, sizlere tavsiye ediyoruz.

Tomara Şelalesinin tam karşısına yapılan Cam Terasa çıkarak bu güzel doğa olayını seyredebilir, Amatör ve Profesyonel fotoğrafçılar tarafından yoğun ilgi gören bu mekânda, Şelalenin eşsiz görüntüsünün resimlerini çekebilirsiniz.

Cam Terasa çıkarken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

                     Tomara Şelalesi Giriş Ücreti;             

Tomara Şelalesi Giriş Ücreti alınmamaktadır. Fakat burada bulunan otopark ücretlidir. Cam Terasa çıkarken de herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

              Tomara Şelalesini Nasıl Gidilir;                

Gümüşhane ilinden Şiran ilçesine gittiğiniz de, Şiran İlçesiyle- Tomara şelalesi arası 14 kilometre’dir. Kendi aracı ile gidecekler, Gümüşhane il merkezinden sırasıyla Kelkit- Şiran ve Seydibaba köyü yönünde  ilerleyerek Tomara Şelalesi’ne ulaşmanız mümkündür. Yol üstünde bulunan tabelalar sizlere gitmenizde yardımcı olacaktır.

OKUMALISIN  Kızıldere Ilıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.