Gümüşkum Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mersin

Gümüşkum Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mersin

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gümüşkum Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mangal & Piknik Alanları – Yapılacak Etkinlikler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gümüşkum Tabiat Parkı, Mersin İlinin Mezitli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Mezitli ilçesine bağlı 75.Yıl mevkiinde yer almaktadır. Mersin merkeze yaklaşık olarak 19 km mesafededir. Mezitli içe merkezine ise yaklaşık 7 km mesafede yer almaktadır.

Tabiat Parkı denize sıfır konumda yer almaktadır. Yaklaşık olarak 23 hektar alana sahiptir. Bir diğer ismi de 100. Yıl Tabiat Parkı olarak bilinmektedir. Deniz kıyısında olması sebebiyle plaj alanı da bulunmaktadır. Yüzme şansına sahipsiniz.

Burada duş, tuvalet ve soyunma kabinleri mevcuttur.  Ayrıca Tabiat Parkı içerisinde Piknik alanları, Trekking parkuru ve çocuk oyun alanları yer almaktadır.

Tabiat Parkının kumsalında Caretta Caretta kaplumbağaları yumurtlama alanı mevcuttur. Mersin Deniz Kaplumbağası Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’de Tabiat Parkı içerisindedir. Tabiat parkının ormanlık kısmında Kızılçam, kum zambağı, okaliptüs, akdeniz defnesi, Kıbrıs akasyası, fıstık çamı, keçiboynuzu ve zakkum türleri de bulunmaktadır.

 

Gümüşkum (100. Yıl Tabiat) Parkı Giriş Ücreti 2023

Kişi Başı…………………………….. 16 TL

İndirimli……………………………… 8 TL

Bisiklet………………………………. 16 TL

Motorsiklet, ATV………………… 35 TL

Otomobil …………………………… 50 TL

Minibüs…………………………….. 145 TL

Midibüs……………………………… 240 TL

Otobüs……………………………….. 480 TL

Gümüşkum (100. Yıl) Tabiat Parkı Nerede?

100. Yıl Tabiat Parkı, Mersin İlinin Mezitli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Mezitli ilçesine bağlı 75.Yıl mevkiinde yer almaktadır. Mersin merkeze yaklaşık olarak 19 km mesafededir. Mezitli içe merkezine ise yaklaşık 7 km mesafede yer almaktadır.

Gümüşkum Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Buraya tolu taşıma ya da hususi araç ile ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler Mezitli merkezden 156, 26M, 28M, 77M numaralı otobüslere binmelidirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Mersin – Silifke yolu üzerinde yer almaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.