Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
313
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? Güney Afrika Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Güney Afrika Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Güney Afrika Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz ile Güney Afrika ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Güney Afrika’ya gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki Rabat Sokak’ta bulunmaktadır.

Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Çalışma Saatleri; 09.00-16.00 arası hizmet vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Filistin Caddesi No:27 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel: +90 312 405 68 61

Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki Filistin Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Torba Sahili ve Torba Koyu Nerede-Nasıl Gidilir?

Güney Afrika Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Filistin Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Taksi durağında(Reşit Galip Caddesi Ayrımını Geçtikten sonra) indiğinizde elçilik binasına ulaşacaksınız.

Demiryolu ile gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Filistin Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Taksi durağında(Reşit Galip Caddesi Ayrımını Geçtikten sonra) indiğinizde elçilik binasına ulaşacaksınız. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol üzerinde 2. Işıklardan sola doğru Reşit Galip Caddesine doğru dönünüz. Yokuş aşağı inilen bu yolda Filistin Caddesi kavşağı geldiğinde sağa doğru döndüğünüzde elçilik binası hemen sol tarafınızda kalacaktır.

OKUMALISIN  Konya Karapınar Kumulları Nerede – Nasıl Gidilir?

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru(Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinde ilerlediğinizde Kuleli Taksi durağının hemen karşısındadır.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Filistin Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Taksi durağında(Reşit Galip Caddesi Ayrımını Geçtikten sonra) indiğinizde elçilik binasına ulaşacaksınız.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Filistin Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Taksi durağında(Reşit Galip Caddesi Ayrımını Geçtikten sonra) indiğinizde elçilik binasına ulaşacaksınız.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.