Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Güney Kore Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Güney Kore Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Güney Kore Büyükelçiliği’nin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Güney Kore Büyükelçiliği ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Güney Kore Büyükelçiliği’ne gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi, Farabi Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Vize, onay işlemleri gibi konsolosluk hizmetlerini öğleden önce 10:00-12:00, öğleden sonra 14:00-16:00 saatleri arasında vermektedir.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Güney Kore Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Cinnah Caddesi Farabi Sokak, Çankaya-Ankara

Telefon: +90 (0312) 468 48 21

Güney Kore Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi, Farabi Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Güney Kore Büyükelçiliği’ne gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 135-408-413 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Cinnah Caddesi üzerindeki Farabi durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Kalkan 135-408-413 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Cinnah Caddesi üzerindeki Farabi durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz, bu dik rampanın devamında Farabi Sokak Tabelasından dönerek Güney Kore Büyükelçilik binasına gidebilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından. Kalkan 135-408-413 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Cinnah Caddesi üzerindeki Farabi durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra 135-408-413 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Cinnah Caddesi üzerindeki Farabi durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments