Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Güneyce Hacı Şeyh Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Güneyce Hacı Şeyh Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Güneyce Hacı Şeyh Camii Nerede – Nasıl Gidilir? – Rize Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Güneyce Hacı Şeyh Camii

Güneyce Hacı Şeyh Camii, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçesine bağlı Güneyce Beldesinde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 40 km mesafededir. İkizdere merkeze ise 14 km mesafededir.

Güneyce Hacı Şeyh Camii, Hacı Şeyh Osman Niyazi Efendi tarafından 1886 yılında yaptırılmıştır. Bu bilgiye caminin minaresinde bulunan Türkçe kitabeden ulaşılmaktadır. Cami iki katlı olarak inşa edilmiştir. İlk katın yapımında kesme taş kullanılmıştır. İkinci kat ise ahşap malzeme kullanılarak yapılmıştır. Kare planlı olarak yapılan camini üzeri alaturka bir çatı ve kiremitle örtülüdür.

İç kısmı sade olan caminin Mihrabı yekpare kütükten yapılmıştır. Kuzeyde gövde kısmı çinilerle kaplı tek şerefeli minaresi de süsüleme yapılan bir diğer kısmıdır.

Güneyce Hacı Şeyh Camii Nerede?

Güneyce Hacı Şeyh Camii, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçesine bağlı Güneyce Beldesinde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 40 km mesafededir. İkizdere merkeze ise 14 km mesafededir.

OKUMALISIN  Palovit Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir - Çamlıhemşin - Rize

Güneyce Hacı Şeyh Camii Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, İkizdere ilçe merkezinden Güneyce Beldesine giden dolmuşlarla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile Rize merkezden gelmek isteyenler, Karadeniz Sahil Yolu/D010/E70 ve Rize İspir Yolu/D925 üzerinden ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir