Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Güneyce Köprüsü Nerede – Nasıl Gidilir?

Güneyce Köprüsü Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Güneyce Köprüsü Nerede – Nasıl Gidilir? – Rize Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Güneyce Köprüsü Hakkında;

Güneyce Köprüsü, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçesine bağlı Güneyce Beldesinde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 40 km mesafededir. İkizdere merkeze ise 14 km mesafededir.

Güneyce Köprüsü 1901 yılında inşa edilmiştir. Köprü tek gözlü ve basık kemerli bir yapıdadır. Yapımında genel olarak taş kullanılmıştır. Köprünün kemer kısmı ve korkulukları kesme taş kullanılırken, diğer kısımlarında moloz taş kullanılmıştır.

Köprü doğu batı yönlü olarak uzanmaktadır. Doğu inişi basamaklıdır yolla bağlantısı bulunmaktadır. Uzunluğu yaklaşık 42,00 metre olan köprünün genişliği yaklaşık 3,50 metre, yüksekliği ise 10,50 metredir.

Güneyce Köprüsü Nerede?

Güneyce Köprüsü, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçesine bağlı Güneyce Beldesinde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 40 km mesafededir. İkizdere merkeze ise 14 km mesafededir.

Güneyce Köprüsü Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Çağrankaya Yaylası Nerede - Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, İkizdere ilçe merkezinden Güneyce Beldesine giden dolmuşlarla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile Rize merkezden gelmek isteyenler, Karadeniz Sahil Yolu/D010/E70 ve Rize İspir Yolu/D925 üzerinden ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir