Ğurs Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Ğurs Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ğurs Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir? – Mardin Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Gurs Vadisi Hakkında;

Mardin ilinin Kızıltepe ilçesinde bulunan Ğurs Vadisi, Muhteşem Doğası, Şelalesi, Piknik alanları ve Buz gibi akan suyuyla yöre halkı tarafından ilgi görmektedir. Mardin il Merkezine 20 km uzaklıkta bulunan bu doğal güzellik, Özellikle yaz sıcaklarında yoğun bir ilgi görmektedir. Yaz aylarındaki bu yoğun ilginin Gurs Vadisinin Şehre yakın olmasının da etkisi çoktur.

Mardin-Kızıltepe kara yolunun 7’nci kilometresindeki bu vadi, şelalesiyle ünlüdür. İki tepenin arasında kalan yeşil Vadinin üst kısmında hem bahçelikler bulunuyor hem de tütün yetiştirilen alanlar bulunmaktadır. Yemyeşil bir ağaçlarının akan bu su, etrafında barındırdığı tesislerle birlikte tam bir dinlenme alanı olmaktadır.

Gurs Vadisi, Özellikle aileler çocuklarını da alarak bu alana gelip, hem piknik yapıyor hem de yaz sıcaklarında buz gibi serin suya girerek serinleme fırsatı yakalıyor. Mardin’de gezilecek yerler arasında nereler var diye sorarsanız, Kızıltepe ilçesinde bulunan bu doğal güzelliği yakından görmenizi tavsiye ederiz.

OKUMALISIN  Çiçek Pasajı Nerede - Nasıl Gidilir?

Gurs Vadisi’ne Nasıl Gidilir;

Mardin ilinin Kızıltepe ilçesinde bulunan bu Vadi, Mardin şehir merkezinden 30 dakikalık uzaklıktadır. Herhangi bir toplu taşımanın gitmediği bu yere gitmek için araç yolu bulunuyor. Mardin-Kızıltepe Karayolunun 7. Km’de bulunan yer, Sırasıyla İstasyon, Ofis, Yukarıazıklı Köylerini geçtikten sonra Kocalar-Karaman Köy Yolu ayrımından sağa dönerek gidebilirseniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.