Güzelce Kasımpaşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Beyoğlu – İstanbul

Güzelce Kasımpaşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Beyoğlu – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Güzelce Kasımpaşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Mimari Yapısı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Güzelce Kasımpaşa Cami                           

Güzelce Kasımpaşa Camii, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Camikebir Mahallesi Bahariye Caddesi üzerinde yer almaktadır.

   Kasımpaşa Cami Ne Zaman Yapıldı? Kim Yaptı?    

Kasımpaşa Cami, Mimar Sinan Eserlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu cami 1533-1534 yılları arasında inşa edilmiştir. Kanuni Sultan Süleyman’ın vezirlerinden olan Güzelce Kasım Paşa tarafından inşa ettirilmiştir.

Kasım Paşa Camii ilk önce ahşaptan, kare planlı, kubbe örtülü ve tek minareli olarak mütevazi ölçülerde yapılmıştı. Birçok tadilat geçirerek günümüzdeki halini almıştır.

Cami, kıble duvarı hariç üç taraftan birer kapısı olan geniş bir avlu ile sınırlandırılmıştır. Kuzey yönünde mukarnas başlıklı altı mermer sütunun taşıdığı düz tavanlı ek revak bölümünden geçilerek son cemaat yerine girilir. Caminin dış mimarisi kadar iç mekânı da oldukça dikkat çekicidir. Caminin iç mekanında kalem süslemeleri ve yazılar ilk göze çarpan detaylar arasında.  Kasımpaşa Cami, günümüzde ibadete açıktır.

                   Güzelce Kasımpaşa Cami Nerede?               

Kasımpaşa Cami, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Camikebir Mahallesi Bahariye Caddesi üzerinde yer almaktadır.

          Güzelce Kasımpaşa Cami Nasıl Gidilir?              

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 47, 54HT, 55T, 72T, 77, 77A otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Marmaray ve M2 hattına binerek gelebilirler. Minibüs ve dolmuş ile gelmek isteyenler, DOLMUŞ: D-11, MİNİBÜS: B-34 hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.