Güzelcehisar Lav Sütunları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bartın

Güzelcehisar Lav Sütunları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bartın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Güzelcehisar Lav Sütunları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – -Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Güzelcehisar Lav Sütunları Nerede?               

Güzelcehisar Lav sütunları, Bartın  il merkezine 17 km uzaklıkta tarih ve doğanın iç içe olduğu Güzelcehisar köyünde bulunmaktadır.  Sahilde bulunan lav kayalarının geçmişi 80 milyon yıl öncesine dayanmaktadır.

     Güzelcehisar Lav Sütunları Hakkında Bilgiler      

Lav Sütunları, Volkanlardan akan lavların soğuyup kristalleşmesi sonucu çok güzel bir görüntü oluşturmuştur. Çapları 50 – 100 cm, boyları ise 30 metre üzerinden olan lav sütunları dünyanın ender gelişmiş doğal oluşumlarından biridir. Türkiye’de sadece Bartın Güzelcehisar’da bulunuyor.

Dünya da ise; Kuzey İrlanda, İskoçya ve Kalifornia’da bulunan lav sütunları koruma altına alınarak doğal miras kabul edilmişlerdir.

Dünya’da Sadece 3 örneği bulunuyor…

Güzelcehisar Lav Kayalarının ziyaretçiler tarafından görülmesi ve turizme kazandırmak için ahşap yürüyüş yolları, seyir terası ve iskele yapılmıştır. Oldukça etkileyici bir görselliğe sahip olan Güzelcehisar Lav Sütunları’nı mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Fotoğraf tutkunlarının kesinlikle gelmesi gereken bir yer.

            Güzelcehisar Lav Sütunları Giriş Ücreti            

Lav sütunlarının olduğu alana Giriş ÜCRETSİZDİR…

        Güzelcehisar Lav Sütunları’na Nasıl Gidilir?        

Özel aracınız yoksa Ankara – Bartın otobüslerini kullanarak Bartın’a ulaşabilir daha sonra Güzelcehisar ilçesine geçebilirsiniz. Eğer Bartın merkezden dolmuş ile gelecekseniz Güzelcehisar dolmuşlarına binerek kısa sürede Lav Kayalıklarına ulaşabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.