Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Düzce Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Hakkında;

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı, Düzce ili, Gölyaka ilçesi, Güzeldere köyü sınırlarında bulunan Bıçkı Deresinin taşıdığı suların yaklaşık 130 metreden aşağı dökülmesiyle oluşturduğu şelalesi ile görülmeye değer güzellikte bir yerdir. 2011 yılında Tabiat Parkı ilen edilen bu güzel alanda, Piknik alanları, Orman içi dinlenme alanları, Kamp Alanları, Yürüyüş parkurları ve konaklama-yeme-içme imkânlarıyla muhteşem bir yerdir.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkında, piknik yapmak için gelenlerle kamp yapmaya gelenler mümkün olduğunca ayrılmış durumdalar. Mükemmel doğası olan bu yerde ateş yakmakta güzel bir imkân. Tabiat Parkı ayrıca, Trekking,  at binme, bisiklet binme, foto-safari aktiviteleri için oldukça uygundur.

Türkiye’nin en büyük şelalelerinden biri olan Güzeldere Şelalesine gitmek için orman içinden ilerleyip 300-400 merdiven basamaklarından çıkabiliyorsunuz. Bu zahmetli yol sonunda sizleri muhteşem bir manzara bekliyor. Şelale dışında neler var derseniz, özel bir işletme tarafından işletilen bir mesire alanı ve konaklama tesislerinin bulunduğu alan bulunuyor. Konaklama olarak bungalov ahşap evler bulunuyor. İki katlı dizayn edilen bu evlerde, alt katta mutfak,  TV,  buzdolabı, yatak, banyo ve tuvalet bulunuyor. Orman içinde ahşap bir evde kalmak ve kuş sesleriyle uyanmak isterseniz, tercih edebileceğiniz bir yerdir burası. Ayrıca kahvaltı, yemek imkânı ve içecek satan bir restoran bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanları;

Tabiat Parkında, Şelale, Piknik alanları, Dinlenme alanları, yürüyüş parkurları, Ahşap bungalov evlerin dışında sizleri doğa ile baş başa bırakacak çadır kamp imkânı da bulunmaktadır. Market, Tuvalet, çeşme, mescit, otopark ve Ateş yakma imkânı, (tesise yakın yerlerde elektrik imkânı)bulunan bu kamp alanına giriş ücretinden ayrı bir ücret veriyorsunuz. Giriş ücreti 13 TL, ekstra günlük 30 TL de Çadır kurma ücreti alıyorlar (2019 yılı). Çadır kiralama imkanı da bulunuyor. Kendi çadırınızla da gelebilirsiniz. Yanınızda uzatma kablosu mutlaka bulundurun.

Tesis Kamp fiyatlarıyla alakalı kısa bilgiler,

  • Çadır kiralama – 4 Kişilik Çadır 80,00 TL elektrik-su dâhildir.
  • Çadır kiralama – 5 Kişilik Çadır 100,00 TL elektrik su dâhildir.
  • Buzdolabı ve Çadır kiralama – 5 Kişilik Çadır 120,00 TL elektrik su dâhildir.
  • Karavan kiralama: 60,00 TL elektrik su dahildir.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Araç ücreti alınıyor 2019 yılı için Otomobil 13 TL,  Minibüs 40 TL

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı’na Nasıl gidilir;

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı, Düzce ilinin Gölyaka ilçesinde, Düzce’ye 28, Gölyaka’ya ise 16 km mesafedeki Gölyaka-Güzeldere Köyünde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Aktaş Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan gelenler; Hendek sapağından TEM otoyoluna ayrılıp, Gümüşova-Gölyaka tabelalarını takip ederek Gölkaya gelmelisiniz. Buradan Güzeldere Şelalesi tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

İstanbul’a 227 km, Ankara’ya 246 km, İzmir‘e ise 579 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.