Güzelyurt Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti- Kamp&Piknik

Güzelyurt Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti- Kamp&Piknik

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Güzelyurt Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Güzelyurt Göleti Nerede?                       

Güzelyurt Göleti, Aksaray ilinin Güzelyurt ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Güzelyurt ilçe merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Aksaray il merkezine yaklaşık olarak 39 km mesafede bulunmaktadır.

            Güzelyurt Göleti Hakkında Bilgiler                

Güzelyurt Göleti Selindiz akarsuyu ile beslenmektedir. Göletin derinliği 21 m ile 28 m arasında değişiklik göstermektedir. Derinlik mevsimlere ve yağış miktarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gölet sulama amaçlı kullanılmaktadır. 20 Nisan 2018 tarihinde çalışmalarına başlanan Aksaray Güzelyurt Göleti Kapalı Sistem Sulama Tesisi Projesi ile 1 986 dekar zirai arazinin kapalı sistemle sulanması amaçlanmıştır.

Göleti bulunduğu alanda manzara çok güzeldir. Eğer kalabalıktan sıkılıp kafa dinlemek istiyorsanız burası tam size. Suyun o eşsiz dalgası berraklığı insanı kendinden almaktadır. Yüksek kilise gölü tepeden gören güzel bir bölgededir. Gölün bulunduğu bölgede konaklama tesisleri, restoranlar, park ve piknik alanları, hastane ve üniversite kampüsü bulunmaktadır. İmkân bakımından zengin bir bölgedir. Ihlara vadisi ve Kapadokya bölgesi arasındadır.

OKUMALISIN  Deniz ve Su Ürünleri Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - İstanbul

                    Güzelyurt Göleti Giriş Ücreti                    

Giriş ÜCRETSİZDİR.

          Güzelyurt Göleti Kamp & Piknik Alanları       

Gölet ve Çevresi Kamp ve Piknik Yapmak için uygundur. Hiçbir işletme olmadığını belirtelim.

               Güzelyurt Göleti’ne Nasıl Gidilir?                   

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca tur şirketleri vasıtasıyla da ulaşabilirsiniz. Hususi araç ile Aksaray merkezden gelenler Aksaray Güzelyurt Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Aksaray merkezden Güzelyurt minibüslerini kullanabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.