Güzelyurt Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AKSARAY

Güzelyurt Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AKSARAY

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Güzelyurt Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları ve Gölet’te Neler Yapılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Güzelyurt Göleti Nerede?                       

Gölet, Aksaray ilinin Güzelyurt ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Güzelyurt ilçe merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Aksaray il merkezine yaklaşık olarak 39 km mesafede bulunmaktadır.

Gölet, Selindiz Akarsuyu ile beslenmektedir. Göletin derinliği 21 m ile 28 m arasında değişiklik göstermektedir. Derinlik mevsimlere ve yağış miktarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gölet sulama amaçlı kullanılmaktadır. 20 Nisan 2018 tarihinde çalışmalarına başlanan Gölet, Kapalı Sistem Sulama Tesisi Projesi ile 1 986 dekar zirai arazinin kapalı sistemle sulanması amaçlanmıştır.

Göletin bulunduğu alanda manzara çok güzeldir. Eğer kalabalıktan sıkılıp kafa dinlemek istiyorsanız burası tam size. Suyun o eşsiz dalgası berraklığı insanı kendinden almaktadır, Gölete yakın bir noktada Yüksek Kiliseyi t ziyaret edebilirsiniz.

Gölün bulunduğu bölgede konaklama tesisleri, restoranlar, park ve piknik alanları, hastane ve üniversite kampüsü bulunmaktadır. İmkân bakımından zengin bir bölgedir. Ihlara vadisi ve Kapadokya bölgesi arasındadır. Olta Balıkçılığı için uygun bir yerdir.

                    Güzelyurt Göleti Giriş Ücreti                    

Giriş ÜCRETSİZDİR.

          Güzelyurt Göleti Kamp & Piknik Alanları       

Gölet ve Çevresi Kamp ve Piknik Yapmak için uygundur. Hiçbir işletme olmadığını belirtelim.

               Güzelyurt Göleti’ne Nasıl Gidilir?                   

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca tur şirketleri vasıtasıyla da ulaşabilirsiniz. Hususi araç ile Aksaray merkezden gelenler Aksaray Güzelyurt Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Aksaray merkezden Güzelyurt minibüslerini kullanabilirler.

                    Yol Tarifi / Google Haritalar                     

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.