Hacıllı Şelalesi ve Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Hacıllı Şelalesi ve Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hacıllı Şelalesi ve Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir? – Kamp Alanı Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hacıllı Köyü ve Şelalesi Kamp Alanı

Hacıllı Şelalesi, İstanbul ilinin Şile ilçesine bağlı küçük şirin bir yer olan Hacıllı Köyünde bulunuyor.  Doğayla iç içe Hacıllı köyünde derelerden oluşan şelaleler, göletler bulunuyor. Bakir doğasıyla da aynı zamanda muhteşem kamp alanları bulunmaktadır. Şimdi sizlere Hacıllı Şelalesi ve Kamp Alanları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hacıllı Köyü ve Şelalesi Kamp Alanı Hakkında Kısa Bilgiler;

İstanbul’a 90 km uzaklıkta bulunan bu köy, son zamanlar da özellikle de kamp severler tarafından ilgi gösterilen bir doğa harikası yerdir. İsmini hemen yakınındaki Hacıllı köyünden alan Şelale, Piknik alanları, kamp alanları, yürüyüş Alanları ve buz gibi suyuyla ilgi görmektedir. Herhangi bir işletmenin olmadığı doğal bir alandır. Kamp ve Piknik yapmak isteyenlere baştan söyleyelim her ne kadar köyden su vs. ihtiyaçlarınızı karşılasanız da yanınıza her şeyinizi alarak gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Deresi kenarından yürüyebileceğiniz patikalar ve yürüyüş parkurları, tırmanış meraklıları için tırmanmaya uygun kayalar, offroad meraklıları için her türlü zorluk seviyesinde harika güzergâhlar, yüzmek isteyenler için küçük göletler bulunuyor. Yürüyüş Alanı olarak, Kamp alanlarının olduğu yerden şelaleye kadar 1.5 km’lik parkurda yürüyüş yapabilirsiniz. Parkurdan ayrılmamak için nehri takip etmeniz yeterli olacaktır. Ortalama 30 dakikalık bir parkurdur.

OKUMALISIN  Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı Hakkında;

Neredeyse tüm çevrede kamp yapma imkânı bulunuyor. Dere kenarında kamp yapmak için güzel alanlar bulabilirsiniz. Kamp Hakkında Aklınıza gelen sorulara cevap olarak; Araç Park Yeri; Şelalelerin başladığı geniş alana aracınızı bırakabilirsiniz. (4*4 araçlarla kamp alanına yakın bir mesafeye kadar gelinebiliyor).

-Kamp yeri için özel bir tesis yok. En yakın yer Hacıllı Köyü 20 dakika uzaklıkta.

-Ateş Yakabilirsiniz.

-Tuvalet bulunmuyor(en yakın yer Hacıllı Köyü)

-Kamp alanında çeşme yok, Işıklandırma Yok.

-Su ve basit ihtiyaçlar için köyden alış-veriş yapabilirsiniz.

Telefon ise bazı noktalarda çekiyor.

Anlayacağınız Doğa ile baş başa muhteşem bir yer.

Hacıllı Köyü ve Şelalesi Kamp Alanı’na Nasıl Gidilir;

Hacıllı Şelalesi-Şile Arası 22 km olup ortalama 30 dakika sürmektedir.

Hacıllı Şelalesi-İstanbul Arası 90 km olup ortalama 1 saat 30 dakika sürmektedir.

İstanbul’dan Kendi Aracıyla Gidecekler, 2 alternatif bulunuyor.

Birincisi, Şile-Ağva Yolunu Takip ederek, Teke köyünü geçtikten sonra Ağva’ya gelmeden Hacıllı Köy tabelasından dönerek gidebilirsiniz,

İkincisi, Şekerpınar/Gebze tarafından. Gebze tarafından gelen yol Şile tarafından gelen yola göre daha bakımlı ve dolayısıyla daha rahat. Şekerpınar -> Mollafenari -> Yağcılar -> Ahatlı üzerinden Hacıllı köyüne ulaşmak daha rahat olacaktır.

OKUMALISIN  Hindistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Her iki yoldan Hacıllı Köyüne Ulaştıktan sonra, Hacıllı köyünün içine girin, şelaleye doğru devam eden yolda herhangi bir tabela olmadığı için, Köyde bulunan köprüden sonra sola doğru gidip yaklaşık 1 km araçla toprak yoldan gidin, daha sonra 500-600 metre dere kenarından devam ettikten sonra patika yollardan geçerek ulaşabilirsiniz.

Hacıllı Köyü‘ne ulaşmak için herhangi bir toplu taşıma hizmeti bulunmuyor, ama biz bir şekilde gideriz diyenlere tavsiyemiz, İlk önce, Şile ilçesine gelip, ardından Şile merkezden taksi yardımıyla gidebilirsiniz. Şile’ye ulaşmak için Üsküdar’dan kalkan 139 numaralı İETT otobüslerine binebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.