Hafik Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik – SİVAS

Hafik Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik – SİVAS

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Hafik Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Hafik Gölü Hakkında Bilgiler                        

Sivas – Erzincan Karayolu üzerinde bulunmaktadır. Sivas iline 35 km uzaklıkta, Hafik Beldesinin  kuzeyinde bulunan küçük göldür. Halk arasında Koçhisar Gölü olarak ta bilinen bu gölün yüz ölçümü yaklaşık 67 hektar derinliği ise 6-7 metre arasındadır. Dip suyu ile beslenen bu göl, yöre halkı tarafından mesire ve piknik alanı olarak kullanılmaktadır.

Hafik Gölünde yapılan incelemelerde göl tabanına çakılmış ahşap direkler tespit edilmiş ve bu direklerin üzerinde göl evlerinin yapıldığı tespit edilmiştir. Tespit edilen yerleşimlerin Neolitik, Kalkolitik ve İlk Tunç Çağı’na dayandığı tespit edilmiştir.

                   Hafik Gölü’nde Neler Yapılır?                         

Göl, Yöre Halkı tarafından özellikle hafta sonları piknik yapmak için kullanılmaktadır. Az sayıda Bank bulunuyor.  Çok fazla bir tesis bulunmuyor. Göl de bir tesis var burada Alabalık yiyebilir, Çay-Kahve içebilirsiniz. Ayrıca, Gölde yunus kiralayarak tur atabilirsiniz. Göl üzerinde Ahşap bir iskele bulunuyor. Burada güzel gün batımı fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Göl etrafı da yürüyüş yapmak isteyenler için güzel bir alandır.

                             Hafik Gölü Giriş Ücreti                               

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                             Hafik Gölü’ne Nasıl Gidilir?                       

Hafik Gölü, Sivas il merkezine 35 km uzaklıktadır. Sivas il merkezinden Erzincan iline giden yolu takip ettiğinizde yönlendirici tabelalar yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile gitmek isterseniz, Sivas ilçe otogarından Zara ilçesine Giden araçlara binip Hafik yol ayrımında inerek ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments