Hamamboğazı Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – AKSARAY

Hamamboğazı Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – AKSARAY

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hamamboğazı Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Kaplıca’nın Şifaları ve Faydaları Hakkında bilgiler vereceğiz.

Aksaray ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Aksaray il merkezine yaklaşık olarak 5 km mesafede yer almaktadır. Hamamboğazı yakınlarındadır. Burası daha çok yöre insanları tarafından kullanılmaktadır. Yaz mevsiminde en yoğun zamanını geçirirler. Ayrıca hafta sonları da yoğundur.

Suyunda bol miktarda karbondioksit, bikarbonat, toprak alkalin bulunmaktadır. Burası aynı zamanda Tuzlusu olarak da adlandırılır. Su sıcaklığı 25 derece olduğu için, içimi serinlik vermektedir. Suyunda bulunan bol miktarda karbondioksit gazı sayesinde içimi çok kolaylaşmıştır.

                  Kaplıcası’nın Şifaları Nelerdir?                

Kaplıca Banyosunun şifa verdiği söylenemez fakat içiminde, safrakesesi hastalıklarında, karaciğer hastalıklarında ve metabolizma hatalıklarında etkili olduğu söylenmektedir.

                 Hamamboğazı Kaplıcası Nerede?                  

Kaplıca, Aksaray ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Aksaray il merkezine yaklaşık olarak 5 km mesafede yer almaktadır. Hamamboğazı yakınlarındadır.

               Hamamboğazı Kaplıcası Nasıl Gidilir?           

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile ulaşmak için Aksaray kent merkezinden minibüsler vasıtasıyla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Aksaray merkezden tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirler.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.