Hamamkarahisar Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – ESKİŞEHİR

Hamamkarahisar Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – ESKİŞEHİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Hamamkarahisar Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Kaplıcanın Romatizmaya Faydaları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kaplıca, Eskişehir ilinin Günyüzü ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Günyüzü ilçesine bağlı Hamamkarahisar Köyü sınırları içerisindedir. Günyüzü merkeze 15 km mesafededir. Eskişehir kent merkezine yaklaşık 120 km uzaklıktadır.

Çardak Kaplıcası olarakta bilinen bu yerin suyu 35°C lik bir sıcaklığa sahiptir. Kaplıca suları sodalı sıcak maden sulan grubuna dahil oligometalik bir sudur. Kaplıca alanındaki tedavi ve konaklama tesisleri, Belediye’nin girişimiyle 1995 yılında yenilenmiştir. Hamamkarahisar Kaplıcasında İl Özel İdaresine ait bir konaklama tesisi yer almaktadır.

Bu kaplıca birçok hastalığa şifa olmaktadır. Kaplıca suları Banyo kürü olarak uygulandığında mide, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarına, romatizmal hastalıklara, eklem kireçlenmeleri, sinirkas yorgunlukları, dolaşım sistemi hastalıklarına yararlıdır.

Hamamkarahisar Kaplıcası Nerede?

Kaplıcası, Eskişehir ilinin Günyüzü ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Günyüzü ilçesine bağlı Hamamkarahisar Köyü sınırları içerisindedir. Günyüzü merkeze 15 km mesafededir. Eskişehir kent merkezine yaklaşık 120 km uzaklıktadır.

Hamamkarahisar (Çardak) Kaplıcası Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Eskişehir merkezden kalkan Günyüzü ilçesine giden servislerle ulaşım sağlanabilir. Buradan da Hamamkarahisar Köyü minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Eskişehir merkezden Ankara-Eskişehir Yolu/Dumlupınar Blv./D200/E90 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.