Haramtepe – Çeçeva Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Çayeli – Rize

Haramtepe – Çeçeva Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Çayeli – Rize

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Haramtepe – Çeçeva Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Çaylıklar  – Çeçava Köyü Özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                 Haramtepe – Çeçeva Köyü Nerede?                  

Çeçeva Köyü, Rize ilinin Çayeli ilçesine bağlı bir köydür. Haremtepe Köyü (Çeçeva), Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı bir köydür. Bu Köy, Rize iline 24 km, Çayeli ilçesine 6 km uzaklıkta bulunur.

         Haramtepe – Çeçeva Köyü Hakkında Bilgiler        

Haramtepe Köyü, Dağınık ve dik bir yamaç üzerine kurulu 60 metre rakımlı bir Karadeniz köyüdür. Toplamda 620 hane bulunan bu köyün nüfusu 4800 olarak kayıtlarda geçmektedir. 1250 nüfusu ile Çayeli ilçesinin en büyük köylerinden biri olmasıyla birlikte ilçe Çayeli’nin en çok göç veren köylerindendir. İlçenin sağında kaviçka, solunda Karaağaçlı deresiyle çevrilidir. Köyün temel geçim kaynağı çay üretimidir. Her hanenin kendine ait çaylığı bulunuyor. Fotoğrafta gördüğünüz çalıklara iniş yerleri, Hanelerin çaylıkları ayırmak için yaptığı yoldur.

Haramtepe Köyü (Çeçeva) nün bu kadar meşhur olması muhakkak sosyal medyada çalıklar arasında çekilen fotoğraftır. Muhteşem doğa manzarası, Çaylıkların düzenli görüntüsü, Yeşil rengin vermiş olduğu güzellik, hepsinin yan yana getirdiğimizde görülmeye değer bir yer olduğu gerçeğini doğruluyor. Çaylıklar uçsuz bucaksız yeşiliyle göze güzel görünüyor.

Fotoğrafı çekilen Meşhur Çaylığı bu kadar meşhur eden şey;

Çaylığın diğer çaylıklara kıyasla daha özel kılan şey muhtemelen çay setlerinin normalden daha geniş olması, oldukça nizami oluşu, Çaylıklara inen yolların görüntüsü, doğası, Karadeniz’in bakmaya doyum olmayan yeşilliği ve Çaylıkların hemen Yanında görülen ahşap köy evidir.

          Haramtepe – Çeçeva Köyü’ne Nasıl Gidilir?         

Haremtepe Köyü (Çeçeva), Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı bir köydür. Bu Köy, Rize iline 24 km, Çayeli ilçesine 6 km uzaklıkta bulunur.  Buraya ulaşım sağlamak için ilk önce Çayeli ilçesine gelmeniz gerekir. Çayeli ilçesinden ticari taksi veya özel arabanızla köye ulaşım sağlayabilirsiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Ahmet dedi ki:

    Cok guzel yer olup gezılıp görulecek yerlerden yerlerden bırı