Harikalar Diyarı Nerede-Nasıl Gidilir?

Harikalar Diyarı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Harikalar Diyarı Nerede-Nasıl Gidilir? Ankara Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Harikalar Diyarı

Ankara İli Sincan İlçesi Fatih Semtinin Yunus Emre Mahallesinde Bulunmaktadır.  1.320.000 m2 bir alana kurulan ve bu alanın yarısından fazlası yeşillik ile kaplanmıştır. Park 5 Ekim 2004 tarihinde açılmıştır ve Şu anki haliyle günümüze kadar gelmiştir.

Harikalar Diyarın da Neler Var?

Harikalar Diyarı,  Park, Reaksiyon alanı ve Piknik alanı olarak ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük parkı olma özelliğine sahiptir. Ankara Harikalar Diyarında birçok masal kahramanı, yapay gölet, büyük yeşillik alan, go-kart pisti, tiyatro Salonu, kaykay pisti, mini golf sahası, basketbol ve futbol sahaları, Oyun Alanları ve Yanında bir de Lunapark bulunmaktadır.

Ayrıca, Nasrettin Hoca, Alâeddin’in Sihirli Lambası, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Karagöz ve Hacivat, Taş Devri ve Red Kit gibi masal kahramanlarını park içerisinde yer almaktadır.

Ankara Harikalar Diyarı denince şüphesiz akla ilk gelen yer masal adası oluyor. Bu ada içerisinde, pamuk prenses, şirinler, keloğlan, Süpermen, batman gibi birçok masal kahramanlarının heykelleri bulunuyor. Masal adanın sembolü olan Gulliver heykeli ve karşısında duran cüceleri de burada görebiliyorsunuz.

OKUMALISIN  Kocatepe Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Harikalar Diyarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kızılay –Sıhhiye- Ulus Güzergâhından gelen Metro ile gelebilirsiniz, Kızılay-OSB-Töre kent hattında faaliyet gösteren Metro’yu kullanarak Harikalar Diyarı durağında inmeniz yeterli olacaktır. En Kolay bu şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Otobüsle gelecekler ise, Sincan ilçesine giden 509-529-544 Numaralı ego otobüsleriyle gidebilirler.

Dolmuşla gelecekler ise, Ulus tan kalkan Sincan ilçesine giden dolmuşlara binmeliler.

Kendi aracınızla gidecek iseniz. İstanbul yoluna çıkıp, Sincan güzergahına gitmeliler, Sincan’a gelmeden sağ tarafta bulunuyor.

Harikalar Diyarı Hangi Saatler Arası Açık-Parkın Giriş Ücreti Ne kadar?

Harikalar Diyarı Saat 09,00 İtibariyle giriş yapabilirsiniz. Normalde saat 10.00 da kapanması gerekirken yaz kış uygulaması yapıldığından kışın erken kapanabiliyor-yazında geç saatte kapanabiliyor.

Giriş ücreti ise yoktur. Sadece arabanızla gelecekseniz, İstanbul yolu tarafında ücretli otoparklar var, oraya bırakırsanız ücrete tabidir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.