Harikalar Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Oyun Alanı – Kocaeli

Harikalar Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Oyun Alanı – Kocaeli

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Harikalar Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır  – Giriş Ücreti – Oyun Alanları?  hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Harikalar Sahili Hakkında Bilgiler               

Harikalar Sahili, Kocaeli ilinin Derince ilçesinde bulunuyor. 2007 yılında hizmet vermeye başlayan bu yer, 30 bin metrekarelik bir alana sahiptir. Sahil şeridi boyunca Masal Kahramanlarında örnek alınarak yapılan bu tesis özellikle çocuklu aileler için tercih edilmektedir.

                        Harikalar Sahilinde Neler var?                 

Deniz Manzarası eşliğinde birbirinden farklı oyun ve oyuncak çeşitlerini bulabileceğiniz bu kompleks içerisinde; Nuh’un Gemisi, Yel Değirmeni ve Korsan Gemisi şeklinde yapılan mekanlarda yeme içme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

Harikalar Sahilinde çocuklar için çok sayıda oyuncak bulunuyor. Bunlar; Keloğlan ve Annesi, Rapunzel, Gargamel ve Şirinler, Pamuk Prenses ve yedi cüceler, Nasrettin Hoca, Çakmaktaş Ailesi, Külkedisi, Dinazor ve Timsah şeklinde kaydıraklar, Jetonlu oyuncaklar, Fayton Bisiklet ve birçok hayalleri süsleyen masal kahramanı bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Truva Atı Heykeli Nerede - Nasıl Gidilir?

Ayrıca, Aileler içinde çocuklar bu güzel oyuncaklarda eğlenirken onlarda Bisiklet sürme alanında Bisiklete binebilir, Yürüyüş parkurunu kullanabilir veya Piknik Alanında dinlenebilirler. Mangal yapmak isteyenler için ayrı bir alan olduğunu söyleyelim.

                            Harikalar Sahili Giriş Ücreti                   

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                       Harikalar Sahili’ne Nasıl Gidilir?            

Kocaeli ili Derince ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Derince – Körfez arasında İstanbul – İzmit karayolu güzergâhındadır.

Gebze’den Gelecekler, Eskihisar Feribot iskelesinde Araçlı Feribotlar ile Topçulara geçip oradan araçları ile gelebilirler.

Karamürsel – Hereke arasında hizmet veren feribotlar ile Derince Vapur İskelesine veya yakın bir konuma gelinebiliyor.

Navigasyon ile gelmek isterseniz eğer; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.