Harmankaya Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Düzce

Harmankaya Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Düzce

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Düzce Harmankaya Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları – Yürüyüş Rotası hakkında bilgiler vereceğiz.

                    Harmankaya Şelalesi Nerede?                      

Harmankaya Şelalesi, Düzce ilinin Cumayeri İlçesi Harmankaya köyünde bulunan şelale Türkiye’nin en önemli motosiklet pisti ve rafting parkuru olan Melen Çayı havzası içerisinde bulunmaktadır.

Harmankaya Şelalesi Hakkında Bilgiler….

Harmankaya Şelalesi, Cumayeri – Dokuzdeğirmen köyü yanından geçen Büyük Melen Nehri üzerindeki 13 km’lik parkuru ile Türkiye’nin 3. büyük rafting alanına 5 km uzaklıktadır.  Harmankaya Şelalesi kendi görkemli görüntüsünün yanında 700 metrelik orta seviye zorluktaki yürüyüş parkuru ile de bölgenin adeta gizli cennetidir

Harmankaya Şelalesinin bulunduğu bölge, doğa yürüyüşü ve foto safari, ekstrem sporları, rafting, kano, kaya tırmanışı, dağ arası geçişler, iniş faaliyetleri bunların hepsini şu an burada yapabilme imkânı sunmaktadır.

Buraya Ulaşmak için dere yatağından yürüyerek ortalama 1 saate ulaşabiliyorsunuz. Bu zorlu patika yolculuğu sonrasında sizleri muhteşem bir doğa manzarası karşılıyor. Bu zorlu yürüyüşe çıktığınızda asla vazgeçmeyin muhteşem bir yerdir. Kamp yapmayı seven doğa tutkunları için çok uygun yerler bulunmaktadır. Sessiz sakin kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir yer olan Harmankaya şelalesi sizleri bekliyor.

             Harmankaya Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?             

Harmankaya Şelalesi, Düzce ilinin Cumayeri İlçesi Harmankaya köyündedir. Şelale,  Düzce iline 31 km İlçe merkezine 11 km mesafededir. Aracınızla tam olarak ulaşamıyorsunuz bu yüzden yürüyerek ulaşabileceğiniz bir yerdedir. Nehirevi rafting’e dönülen yerdeki akan suyu takip ederek yaklaşık 300-400 metre çıkılması gerekiyor..

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.