Haruniye Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Haruniye Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Haruniye Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? – Osmaniye Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Haruniye Kaplıcası

Haruniye Kaplıcası Osmaniye ilinin Düziçi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 22 km dir. Düziçi İlçe merkezine bağlı Kuşçu köyünde bulunur.

Bu kaplıcayı özellikle etrafındaki doğal güzellikler de çekici hale getirmektedir. Kaplıca alanı denizden 620 metre yüksekliktedir. İl özel idare tarafından işletilmektedir. Bu kaplıcada suyun sıcaklığı 32 derecedir. Ayrıca suyun içerisinde kalsiyum, magnezyum, sülfür, sülfat, bikarbonat gibi elementler bulunmaktadır. Bu elementler sayesinde Radyoaktif özelliğe sahiptir. Kaplıca suları romatizma rahatsızlıklarına, Deri rahatsızlıkları, Sinirsel hastalıklar, kadın hastalıkları, Beslenme bozukluğu, Karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıkları, Mide ve bağırsak hastalıkları üzerinde olumlu etki yaratmaktadır. Hastalıkları iyileştirici özelliği bulunmaktadır.

Önceki dönemlerde yaz mevsiminde hizmet veren bu kaplıca günümüzde bütün yıl hizmet vermektedir. Bu tesisin 115 yatak kapasitesi vardır. Bulunduğu bölge itibariyle genelde Arap turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

Haruniye Kaplıcası Nerede?

Haruniye Kaplıcası Osmaniye ilinin Düziçi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 22 km dir. Düziçi İlçe merkezine bağlı Kuşçu köyünde bulunur.

OKUMALISIN  Hz Süleyman Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Haruniye Kaplıcası Nasıl Gidilir?

Haruniye Kaplıcasına toplu taşıma ya da hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden hususi araç ile gelenler Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 üzerinden veya D400 üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Bu yolculuk 55 dk. sürmektedir.

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler havalananından gelen servisler veya merkezden gelen dolmuşlar ile ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca Osmaniye’ye gelen tren yolu kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.