Hatila Vadisi Cam Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Artvin

Hatila Vadisi Cam Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Artvin

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Hatila Vadisi Cam Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Hatila Vadisi Milli Parkı Hakkında Bilgiler           

Millî Parkı, Artvin merkez ilçe sınırları içerisinde Hatila Vadisindeki Hatila Deresi ve birçok derenin birleşmesiyle oluşmaktadır. Artvin il merkezinden 10 km uzaklıktadır. Hatila Vadisi,  1994 yılında milli park ilan edilen Vadinin Yüz ölçümü 16.944 hektardır. Milli Parkı 170 metre yükseltiden başlayarak 3224 metre  yüksekliğe kadar çıkmaktadır. Vadinin genel yapısı, V tipi, dar tabanlı genç vadi özelliğindedir.

Hatila Vadisi, zengin bir Fauna da içermektedir. Bu Fauna içerisinde en çok rastlanan Yabani Türleri; Ayı, Domuz, Tilki, Porsuk, Yaban Keçisi, Sansar, Atmaca, Kartal, Çakal ve Hopa Engereğidir.

        Hatila Vadisi Cam Seyir Teras Hakkında                   

Hatila Vadisinde 2016 yılının başlarında açılan Cam Teras büyük ilgi görmektedir. Bu Muhteşem güzelliği tepeden bir noktadan görmek çok keyif vermektedir.  Cam Teras, Toprak ile Cam Teras arası 15 metredir, Cam Seyir Terası toplamda 7 metre uzunlukta ve 7,5 metre genişliktedir. 50 metrekare cam alana sahiptir. Cam Terasa çıktığınızda yer ortalama 220 metre yükseklikte güzel bir manzaraya sahiptir.

                 Hatila Vadisi Cam Teras Giriş Ücreti                

Hatila Vadisi Cam Teras Giriş Ücreti 2022 Yılı 12 TL

            Hatila Vadisi Cam Teras’a Nasıl Gidilir?             

Milli ParkıArtvin il merkezine 10 Km uzaklıktadır. Milli Parka ulaşım 5 km’lik asfalt yol ve 2 km’lik doğal taş parke kaplama yol ile ulaşabiliyorsunuz. Bu parke taş döşeme yol Cam Seyir Terasına kadar gitmektedir. Yönlendirici Tabelalar yardımıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hatila Vadisi Milli Parkı’nın Bazı İllere olan uzaklıkları;

  • Hatila Vadisi Milli Parkı-Artvin arası 10 km,
  • Hatila Vadisi Milli Parkı-Trabzon arası 245 km,
  • Hatila Vadisi Milli Parkı-Hopa arası 75 km,
  • Hatila Vadisi Milli Parkı-Ankara arası 978 km,
  • Hatila Vadisi Milli Parkı-İstanbul arası 1306 km uzaklıktadır.

Hatila Vadisi Milli Parkı’na en yakın Havalimanları Hopa (Batum), Kars ve Trabzon’da bulunuyor.

 Navigasyon ile gitmek isteyenler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımıyla rahatlıkla gidebilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments