Hayıtlı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Hayıtlı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hayıtlı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                    Hayıtlı Koyu ve Plajı Nerede?                        

Hayıtlı Koyu ve Plajı, İzmir ilinin Dikili ilçe sınırlarında yer almaktadır. İzmir merkezden yaklaşık 108 km uzaklıkta bulunur. Bademli-Denizköy Yolu üzerinde bulunmaktadır. Hayıtlı, bölgenin en sakin ve gözden uzak plajlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle şehrin kalabalığından bıkmış olan kişiler için kafa dinleme yeridir. Plajı ince beyaz kumdan oluşmaktadır.  Deniz suları serin ve berrak bir yapıya sahiptir.

Koya aracınız ile giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca koyda kamp imkânı da bulunmaktadır. Market, tuvalet, duş gibi ihtiyaçlarınızı sağlayacağınız yer bulunmamaktadır. Bu bölgede Hayıtlı Merada Termal & Spa Tatil Köyü bulunmaktadır. Plajda yalnızca otel müşterilerinin kullandığı şezlong ve şemsiyeler bulunuyor.

Ege Bölgesi’nin jeotermal kaynağı açısından en zengin bölgesi olan Hayıtlı Koyu’nda çıkan termal suyu, litrede 3 gramın üzerinde minerale sahip durumdadır. Bu özellik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.  Özellikle ortopedik, dermatolojik ve romatizmal hastalıklar, bel ve boyun fıtığı rahatsızlıkları ve böbrek, idrar yolları rahatsızlıklarının giderilmesi hususunda etkilidir.

              Hayıtlı Koyu ve Plajı’na Nasıl Gidilir?            

Hayıtlı Koyu ve Plajı, İzmir ilinin Dikili ilçe sınırlarında yer almaktadır. İzmir merkezden yaklaşık 108 km uzaklıkta bulunur. Bademli-Denizköy Yolu üzerinde bulunmaktadır.

Hayıtlı Koyu ve Plajına ulaşmak için toplu taşıma veya hususi aracınızı kullanabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Dikili ilçesine ulaşmak gerekir. Buradan otogarda kalkan Bademli Köyü servisleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi aracıyla gelenler Dikili’ye ulaştıktan sonra sahil yolundan Bademli’yi geçmeleri gerekiyor.  Bademli ile Denizköy arasında konumlanıyor. Hususi aracıyla gelenler ise tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments