Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – ELAZIĞ

Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – ELAZIĞ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Kayak Malzemeleri Kiralama Ücretleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

        Hazarbaba Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler    

Hazarbaba Kayak Merkezi, Elazığ ilinin Sivrice ilçesinde yer almaktadır. Kayak merkezi ismini aldığı   Hazarbaba dağında yer almaktadır. Kayak merkezinden Hazar gölünü kuşbakışı olarak seyretmek oldukça keyifli bir ayrıcalıktır. 2.347 metre yüksekliğindeki Hazarbaba Dağı üzerine 1850 metre yükseklikte kurulmuştur. Kayak Merkezi 1999 yılında faaliyete girmiştir.

Kayak Merkezinde oldukça elverişli bir pist, telesiyej imkânları ve kafeterya hizmetleriyle bulunmaktadır. Kayak Merkezinde, sekiz adet pist yer almaktadır. Pistlerin uzunluğu yaklaşık olarak 3 km’dir. 1100 metrelik telesiyeji ve mekanik tesisleri standartlara uygun şekilde inşa edilmiştir.

Kar yağışının yoğun şekilde yaşandığı pistte kar kalınlığı 3 metrelere kadar çıkmaktadır. Hem profesyonel hem amatör kayakçılar için oldukça uygundur. Hazarbaba, ülkemizdeki en zorlu pistlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Kayak merkezinden Hazar Gölü’nün muhteşem manzarasını seyrederken aynı zamanda kayak yapabilirsiniz. 1850 metre yükseklikte kurulan Kayak Merkezi, 1999 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

    Hazarbaba Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?    

Hazarbaba Kayak Merkezine, Aralık ayı ile Mart ayı aralığında gidilmesi tavsiye edilmektedir.

Hazarbaba Kayak Merkezi 2023 Yılı itibari ile Elazığ İl Özel İdaresi tarafından işletilmektedir. Detaylı Bilgi İçin 

Elazığ İl Özel İdaresi İletişim 0424 247 53 27 / 247 23 26  telefondan bilgi alabilirsiniz.

     Kayak Malzemeleri Kiralama Fiyatları 2023 Yılı       

Kayak takımı (Günlük)… 100 TL

Çocuk kızağı ……………….40 TL

Kar Motoru (10 dk) ……..60 TL

Telesiyej(Günlük)  ………100 TL.

        Hazarbaba Kayak Merkezinde Konaklama       

Kayak merkezinde konaklama imkanı bulunmamaktadır. Günü birlik ihtiyaçlara yönelik hizmet sunan Hazarbaba Kayak Merkezi’ne en yakın konaklama alanları, 6 km mesafede Hazar Gölü çevresinde bulunan otellerdir.

       Hazarbaba Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?    

Kayak Merkezi, Elazığ ili Sivrice ilçesinde yer almaktadır. Sivrice ilçesine 6, Elazığ iline ise yaklaşık 36 km uzaklıkta km bulunur. Kayak merkezine ulaşımda kullanılan kara yolu sürekli olarak açık halde tutulmaktadır.

Kayak merkezi havaalanına 22 km lik bir mesafede bulunmaktadır. Elazığ’a uçak ile ulaşmak ve sonrasında karayolu ile devam etmek ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Kayak merkezi demir yolu hattına da 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bundan dolayı kayak merkezine demiryolu ile ulaşım oldukça kolaydır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.