Hazinedaroğlu Konağı Nerede-Nasıl Gidilir?

Hazinedaroğlu Konağı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hazinedaroğlu Konağı Nerede – Nasıl Gidilir?  Ordu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Hazinedaroğlu Konağı Nerede?

Hazinedaroğlu Konağı Ordu İlinin Fatsa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı Bolaman Mahallesi’nde bulunur. Ordu şehir merkezine yaklaşık olarak 30 km, Fatsa ilçe merkezine ise 4 km mesafede bulunmaktadır. Bolaman Beldesi’nde yer almaktadır.

Hazinedaroğlu Konağı Hakkında;

Hazinedaroğlu Konağı Ordu İlinin Fatsa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı Bolaman Mahallesi’nde bulunur. Ordu şehir merkezine yaklaşık olarak 30 km, Fatsa ilçe merkezine ise 4 km mesafede bulunmaktadır. Bolaman Beldesi’nde yer almaktadır. 65 metre uzunluğunda bulunan Bolaman Kalesi üzerinde Osmanlı Devleti Döneminde bir konak inşa edilmiştir. Bu konak Hazinedaroğlu Konağı olarak anılmaktadır.

Konak iç kale üzerine çift cumbalı olarak inşa edilmiştir. Bölgenin sivil mimarlık örneğini en iyi şekilde temsil etmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından aslına uygun olarak onarılmıştır. 2009 yılında Geleneksel El Sanatları ve Yöresel Yemekler Lokantası olarak hizmete açılmıştır.

OKUMALISIN  Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Hazinedaroğlu Konağı Nasıl Gidilir?

Ordu-Samsun karayolu üzerinde bulunan kaleye hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ordu merkezden gelenler D010/E70 ve Samsun-Ordu Yolu/D010/E70 üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Samsun karayolu üzerinden gelen ziyaretçiler ise Fatsa il merkezinden Bolaman Mahalle yoluna girince tabelalar sayesinde rahatça ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.