Heybeliada Alman Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Heybeliada Alman Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Heybeliada Alman Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

        Heybeliada Alman Koyu Hakkında Bilgiler         

İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde yer alır. Adanın batı kısmında bulunmaktadır. Alman Koyu Heybeliada’nın denizinin en temiz olduğu yerlerdendir. Hem manzarası hem de denizinin güzelliği sebebiyle tercih edilmesi gereken yerlerdendir. Özellikle tekneler gün batımına doğru bu koya yanaşır, demirlerini bağlar ve gün batımını izlemektedirler.

Denizin güzelliğinin yanında dezavantajlı durumu ise biraz taşlık olmasıdır. Bu sebeple deniz ayakkabıları ve terliklerinizi yanınızda getirmelisiniz. Plaj, her daim güneş aldığı için deniz suyu sıcaklığı fazladır.

Plajın imkânları çok sınırlıdır bu sebeple gelirken yiyecek ve içecekleri beraberinizde getirmeniz gerekmektedir. Hafta sonu daha yoğun oluyor, hafta içini tercih ederseniz daha sakin bir ortam olur.

       Heybeliada Alman Koyu Plajı Giriş Ücretleri       

Alman Koyu’nda giriş ücreti alınmıyor,

Giriş ÜCRETSİZŞemsiye, şezlong, duş ve WC ücrete tabidir. Kişi başı 100 TL ücret alınmaktadır. ( Temmuz 2023 İtibariyle)

                Heybeliada Alman Plajı Nerede?                      

Heybeliada Alman Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde yer alır. Adanın batı kısmında bulunmaktadır.

              Heybeliada Alman Koyu Nasıl Gidilir?            

Hem karadan hem de denizden teknelerinizi kullanarak bu koya ulaşabilme imkânınız bulunmaktadır. Karadan ulaşmak için kullanacağınız güzergâh inişli, çıkışlı ve patikalı olduğu için çok tercih edilmiyor.

Heybeliada İskelesi’nden ücretsiz motorlarla plaja gidiş – dönüş imkânı bulunmaktadır. (Gidiş 10.00’dan itibaren saat başı, dönüş 16.30′ dan itibaren)

Heybeliada’ya gitmenin tek yolu denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Heybeliada ada vapurlarının en işlek noktalarından birisidir. Heybeliada’ya İstanbul Deniz Otobüsü, Dentur, Turyol, Mavi Marmara, Prens Tur ve İstanbul Şehir Hatları ile ulaşabilirsiniz.

Heybeliada Alman Koyu‘na Eminönünden Gidecekler;

Eminönü’nden Heybeliada’ya gitmek isteyenler için iki ayrı seçenek vardır. Hem hafta içi hem de hafta sonu ulaşmak mümkündür.

İlk seçenek şehir hatlarında sefer yapan vapurlardır. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Gün içerisinde sık biçimde sefer düzenlemektedir. Eminönü-Adalar arası yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir.

İkinci seçenek ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Heybeliada Alman Koyu‘na Kadıköy’den Gidecekler;

Kadıköy-Heybeliada arasında iki şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir hatları vapurları ya da Turyol firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Heybeliada Alman Koyu‘na Bostancı’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya ulaşımın en hızlı ve kolay güzergâh Bostancı iskelesidir. Bostancı iskelesinden ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır.

Şehir hatları vapurları ya da Mavi Marmara firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir.

Heybeliada Alman Koyu‘na Kartal’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Anadolu yakasından yakın güzergâh ise Kartal iskelesidir. Prens tur sabah 06.00 ile akşam 21,00 arasında çok sayıda karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Heybeliada Alman Koyu‘na Bakırköy’den Gidecekler;

Heybeliada’ya uzak olan Bakırköy’den sefer düzenleyen tek firma Turyol’dur. Haftanın 7 günü sadece gidiş-dönüş tek sefer düzenlemektedir. Sabah gidiş akşam dönüş olarak düzenlenmiştir.

Heybeliada Alman Koyu‘na Avcılar’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Avcılar ilçesinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır.  Dentur Avrasya firmasının gün içinde sadece gidiş-dönüş olmak üzere, 09.15’te kalkan vapurun Heybeliada’dan kalkış saati ise 17,30 olarak belirlenmiştir.

Heybeliada Alman Koyu‘na Yalova’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Yalova ilinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır. Bu firmanın 10.30-18.10 şeklinde düzenlemiş olduğu tek bir seferle Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.