Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Heybeliada’da Denize Girilecek Yerler?

Heybeliada’da Denize Girilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Heybeliada’da Denize Girilecek Yerler? En Güzel Plaj ve Koyları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Heybeliada, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada, Prens Adaları olarak da bilinen İstanbul açıklarındaki adaların ikinci büyük yüzölçümüne sahip olanıdır. Eski Yunanca adı Prinkipos’tur Prinkipos Yunancada “Prens” anlamına gelmektedir.

Heybeliada, günümüzde hem hafta sonu kaçamağı hem de uzun süreli tatil için tercih edilen yerler arasında yer almaktadır. Eşsiz kültürel birikimi ve muhteşem plajlarıyla dolu dolu bir tatil sizi bekliyor. Heybeliada bu adalar arasında en yeşil olanıdır. İstanbul’dan kısa sürede ulaşabileceğiniz ada, geçmişin izlerini koruyabilmeyi başarmış bir kasaba görüntüsü taşımasıyla ziyaretçilerine keyifli manzaralar sunmaktadır.

Heybeliada Denize Girilecek Yerler;

1) Akvaryum Koyu Plajı

Akvaryum Koyu kendisini büyük kaya taşlarının arkasına saklamış ve bu sayede doğallığını koruyan nadir yerler arasındadır. Çoğu kişi tarafından gizli cennet olarak anılmaktadır. Deniz suları çok temiz ve berraktır. Plaj ve deniz zemini ince çakıl ve midye kabuklarından oluşmaktadır. Bu özelliği ile ilgi çekici bir yapıya sahiptir. Taşlık olmasından dolayı deniz ayakkabılarınız getirmenizi tavsiye ederim. Akvaryum Koyu ve Plajı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ.

2)Değirmenburnu Plajı

Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün yan kısmından başlayarak denize doğru uzanmaktadır. Değirmenburnu Tabiat Parkı içerisinde yer almaktadır. Değirmenburnu Plajı pek çok aktivite yapma olanağının olduğu bir alandadır. Burası özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Değirmenburnu Plajı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ...

3) Ada Beach Club

Çam ağaçlarından oluşan bir ormanın içerisinde Çam Limanı Koyu’nda yer almaktadır. Ada Beach Club birbirinden güzel aktiviteler ile oldukça güzel vakit geçirebileceğiniz bir yapıya sahiptir. Günün yorgunluğunu atmak için seçebileceğiniz bir yerdir. Burası yeşil ile mavinin buluştuğu göz alıcı güzelliğe sahip, ayrıca piknik de yapabileceğiniz bir yerdir. Ada Beach Club Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

4) Heybeliada Alman Koyu

Alman Koyu Heybeliada’nın denizinin en temiz olduğu yerlerdendir. Hem manzarası hem de denizinin güzelliği sebebiyle tercih edilmesi gereken yerlerdendir. Özellikle tekneler gün batımına doğru bu koya yanaşır, demirlerini bağlar ve gün batımını izlemektedirler. Denizin güzelliğinin yanında dezavantajlı durumu ise biraz taşlık olmasıdır. Heybeliada Alman Koyu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

5) Heybeliada Aqua Green Beach

Aqua Green Beach plajı ve deniz tabanı kumdan meydana gelmektedir. Denizi sığ bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çocuklu aileler ve acemi yüzücüler tarafından tercih edilmektedir. Birçok eğlence aktivitesi bulunan Beach Club’ ta ailenizle birlikte doyasıya eğlenebileceğiniz bir gün geçirmenizi sağlayacak fırsatlar sunuyor.  Heybeliada Aqua Green Beach Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

Heybeliada Nerede?

Heybeliada, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada, Prens Adaları olarak da bilinen İstanbul açıklarındaki adaların ikinci büyük yüzölçümüne sahip olanıdır. Eski Yunanca adı Prinkipos’tur Prinkipos Yunancada “Prens” anlamına gelmektedir.

OKUMALISIN  Yalıköy Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Şezlong&Şemsiye - Giriş Ücreti?

Heybeliada Konaklama İmkanları

İster günübirlik ister hafta sonu tatili için gelmiş olun, Büyükada’da rahatlıkla konaklama şansına sahipsiniz. Her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır. Büyükada içerisinde oldukça fazla butik otel yer alıyor. Rahatlıkla yer bulup konaklama şansına sahipsiniz.

Heybeliada otelleri genellikle butik otel ve pansiyon olarak hizmet vermektedir. Ev konforunu ve sıcaklığını aratmayan bu birimlerde her gün sabah kahvaltıları servis edilmekte olup, her biri geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir.

Heybeliada otel fiyatları ise kış aylarında geceliği 90 TL ile 150 TL arasında değişirken, bahar ve yaz aylarından 125 TL ile 250 TL arasından değişkenlik gösterebilmektedir.

Heybeliada Nasıl Gidilir?

Heybeliada’ya gitmenin tek yolu denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Heybeliada ada vapurlarının en işlek noktalarından birisidir. Heybeliada’ya İstanbul Deniz Otobüsü, Dentur, Turyol, Mavi Marmara, Prens Tur ve İstanbul Şehir Hatları ile ulaşabilirsiniz.

Eminönü’nden Gidecekler

Eminönü’nden Heybeliada’ya gitmek isteyenler için iki ayrı seçenek vardır. Hem hafta içi hem de hafta sonu ulaşmak mümkündür.

OKUMALISIN  Yörükali Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti 2021 - Büyükada

İlk seçenek şehir hatlarında sefer yapan vapurlardır. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Gün içerisinde sık biçimde sefer düzenlemektedir. Eminönü-Adalar arası yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir.

İkinci seçenek ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Kadıköy’den Gidecekler

Kadıköy-Heybeliada arasında iki şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir hatları vapurları ya da Turyol firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Bostancı’dan Gidecekler

Heybeliada’ya ulaşımın en hızlı ve kolay güzergâh Bostancı iskelesidir. Bostancı iskelesinden ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır.

Şehir hatları vapurları ya da Mavi Marmara firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir.

Kartal’dan Gidecekler

Heybeliada’ya Anadolu yakasından yakın güzergâh ise Kartal iskelesidir. Prens tur sabah 06.00 ile akşam 21,00 arasında çok sayıda karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Bakırköy’den Gidecekler

Heybeliada’ya uzak olan Bakırköy’den sefer düzenleyen tek firma Turyol’dur. Haftanın 7 günü sadece gidiş-dönüş tek sefer düzenlemektedir. Sabah gidiş akşam dönüş olarak düzenlenmiştir.

Yalova’dan Gidecekler

Heybeliada’ya Yalova ilinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır. Bu firmanın 10.30-18.10 şeklinde düzenlemiş olduğu tek bir seferle Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avcılar’dan Gidecekler

Heybeliada’ya Avcılar ilçesinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır.  Dentur Avrasya firmasının gün içinde sadece gidiş-dönüş olmak üzere, 09.15’te kalkan vapurun Heybeliada’dan kalkış saati ise 17,30 olarak belirlenmiştir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir