Anasayfa / Çanakkale / Hıdırlar Köyü Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Hıdırlar Köyü Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Hıdırlar Köyü Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? Kaplıca hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hıdırlar Köyü Kaplıcaları, Çanakkale İlinin Yenice İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çanakkale il merkezine yaklaşık olarak 115 km mesafededir. Yenice ilçesine bağlı Hıdırlar Köyü’nde bulunmaktadır.  Yenice merkeze 25 km mesafededir.

Hıdırlar Köyü Kaplıcaları suyunun sıcaklığı 73 derecedir. Hıdırlar Kaplıcası’nın denizden yüksekliği 800 metredir. Bu bölge hem doğal hem de tarihi olarak çok önemli bir konumdadır. Kaz Dağları’nın eteğinde kurulmuş özel bir yerdir. Bu bölge Truvalılar, Hititler, Bergama Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Kaplıca suları banyo kürü olarak kullanılmaktadır. Suyun romatizma, nevralji ve kadın hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Sıcak çamur banyosu da yapılmaktadır. Yeşil bir alanda olması sebebiyle burada ki tesislerde yeme, içme ihtiyacınızı da giderebilirsiniz.

Hıdırlar Köyü Kaplıcaları Nerede?

Hıdırlar Köyü Kaplıcaları, Çanakkale İlinin Yenice İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çanakkale il merkezine yaklaşık olarak 115 km mesafededir. Yenice ilçesine bağlı Hıdırlar Köyü’nde bulunmaktadır.  Yenice merkeze 25 km mesafededir.

OKUMALISIN  Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Hıdırlar Köyü Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Yenice ilçesinden kalkan Hıdırlar Köy dolmuşlarına binmelidirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler, Çanakkale merkezden D210 üzerinden, Yenice merkezden ise 18 Mart Cd. üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir