Hıdiv Kasrı Nerede – Nasıl Gidilir?

Hıdiv Kasrı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hıdiv Kasrı Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Restoran Hizmetleri Hakkında bilgiler vereceğiz.

Hıdiv Kasrı Hakkında;

Hıdiv Kasrı, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Beykoz ilçesine bağlı Çubuklu Mahallesinde kendi ismi ile anılan cadde üzerinde yer almaktadır.

Hıdiv Kasrı Çubuklu sırtlarında 1907 yılında Mısır Hıdivi Abbas Hilmi Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati’ye yaptırılmıştır. Hıdiv ismi Osmanlı Dönemine dayanmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu’nun Mısır’a atadığı valilerine verilen bir unvandır. İsmini buradan almıştır.

27O dönümlük bir arazi içinde inşa edilen Kasır “Art Nouveau” tarzında ve İstanbul Boğazı’nı seyreden bir kule ile tasarlanmıştır. Hıdiv Kasrını önemli kılan bir özellik ise buharla çalışan ilk asansöre sahip olmasıdır. Kasrın ana girişinin ortasında mermerden yapılmış bir çeşmesi ve bunu takip eden çeşme ve havuzları bulunmaktadır.

1984 yılında Türkiye Turing Otomobil Kurumu adına Çelik Gülersoy tarafından restore edilen Hıdiv Kasrı bir süre otel olarak kullanılmış 1994-1996 yılında geçirdiği ikinci bir restorasyondan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Beltur A.Ş.’ ye devredilmiştir.

OKUMALISIN  Paşalar Kil Hamamı Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Hidiv Kasrı Kahvaltı

Hidiv Kasrı’nda da hafta içi 09:00 ile 13:00 arasında petek bal, taze kaymak, domates, salatalık, peynir ve zeytin çeşitleri, yumurta, reçel çeşitleri, tahin pekmez, havuçlu kek, sigara böreği ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı servis ediliyor.

Bilgi İçin Telefon: 444 66 44

Hıdiv Kasrı Giriş Ücreti

Çubuklu Korusu’na ve Hidiv Kasrı’na giriş ücretsiz. Ancak araba otopark ücreti olarak İşpark’ın işlettiği otoparka 10 TL ödemeniz gerekiyor.

Hıdiv Kasrı Ziyaret Saatleri

Hidiv Kasrı 08:00 ve 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Hıdiv Kasrı Nerede?

Hıdiv Kasrı, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Beykoz ilçesine bağlı Çubuklu Mahallesinde kendi ismi ile anılan cadde üzerinde yer almaktadır.

Hıdiv Kasrı Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 121A, 15T, 135 ve 15BK otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Minibüs ya da dolmuş ile gelmek isteyenler, ÜSKÜDAR- BEYKOZ – ORTAÇEŞME hattına binerek gelebilirler.

Vapur ile gelmek isteyenler ise İSTINYE- ÇUBUKLU (ARABALI) hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

OKUMALISIN  İsmil Kaplıcası (Karatay) Nerede – Nasıl Gidilir?

HUSUSİ araç ile gelenler Üsküdar-Beykoz sahil yolunu takip ederek Kanlıca’ya kadar geldikten sonra Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirler. TEM otoyolunu kullanacaklar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giderken köprüden önceki son çıkış olan Kavacık sapağından çıkıp Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirler. Avrupa yakasından gelecek olanlar da benzer şekilde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçtikten sonra Kavacık sapağından çıkıp Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirler.

Altta Yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.