Hierapolis Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Hierapolis Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hierapolis Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Denizli  Gezilecek Yerler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hierapolis Antik Kenti kazılarında çıkan Heykeller ve Diğer eserler sergilenmektedir. Antik Eserler, Anıtsal Çeşmeler, Lahitler, Kütüphane ve bir çok eser sizleri 2 bin yıl öncesine götürmektedir.

Hierapolis Hamam bölümlerinin olduğu bölüm, Doğusunda bulunan  Kütüphane ve “gymnasium” olarak bilinen açık mekânlar bulunmaktadır. Bir çok eserin sergilendiği bu müze de Mermer ve taş eserlerin sergilendiği açık alan bölümüde bulunuyor.

Müzede Hierapolis kazılarından çıkan eserlerin yanı sıra Laodikeia, Colossai, Tripolis, Attuda gibi Lycos (Çürüksu) vadisi kentlerinden gelen bir çok eserde bulunuyor.  Ayrıca Tunç Çağı’nın en güzel örneklerinin yer aldığı Beycesultan Höyüğü’nden ele geçen Arkeolojik Eserler de bulunmaktadır.

Hierapolis Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti;

Hierapolis Antik Kenti Giriş ücreti 60 TL’dir. 

Hierapolis Arkeoloji Müzesine Giriş için ayrı bir Ücret ödemeniz gerekiyor. 8 TL ödeyerek Arkeoloji Müzesini gezebilirsiniz.

Antik Kente ister Pamukkale’nin giriş kapısından, istersenizde Antik Kentin üst kapısından girebilirsiniz.

OKUMALISIN  Konya İvriz Kaya Anıtı (Kabartmaları) Nerede – Nasıl Gidilir?

Müzekart ile Ücretsiz Girebilirsiniz.

Eğer Müzekartınız varsa bir yıl içinde 2 kez,

Plus Müzekart (Müzekart+) sahibiyseniz sınırsız ziyaret edebilirsiniz.

Hierapolis Arkeoloji Müzesi Ziyaret Saatleri;

Yaz Dönemi: 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında 08.00 – 19.00 saatleri arası,

Kış Dönemi: 1 Ekim – 1 Nisan tarihleri arasında 08.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği, Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre; Müze ve ören yerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.

Hierapolis Arkeoloji Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Hierapolis Antik Kentine Gitmek için ,Denizli İlinin Pamukkale ilçesine gitmeniz gerekiyor.  Denizli il merkezine 18 km uzaklıktadır.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Denizli İl Merkezinden Pamukkale istikametine doğru  ilerlediğiniz zaman Yönlendirici tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Ortalama uzaklık 15-20 dakikadır.

Toplu taşıma ile Gidecekler; Denizli Otogar’dan kalkan minibüsler aracılığıyla yaklaşık 25 dakikada Pamukkale’de olabilirsiniz.  Ayrıca Denizli il merkezinden Minibüsler kalkmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.