Hindistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Hindistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Hindistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Hindistan Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hindistan Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Hindistan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Hindistan Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Hindistan ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Hindistan’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Hindistan Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Hindistan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Konsolosluk Hizmetleri Bölümü: Hafta içi her gün Saat: 09.00-13.00  & 13.30-17.30 arasında hizmet vermektedir.

Hindistan Konsolosluğu vize departmanı, vize müracaatları;

Hafta içi Pazartesi- Cuma günleri Saat: 10.00 – 11:30 arasında kabul edilir.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

OKUMALISIN  Arpaz Kalesi Nerede-Nasıl Gidilir - Nazilli - Aydın

Hindistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Cinnah Caddesi No: 77 Çankaya-Ankara

Telefon:  +90 312 438 21 95

Hindistan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Hindistan Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Farabi Durağından sonraki Pilot Sokak durağında indikten sonra yolun karşı kısmında bulunuyor.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Farabi Durağından sonraki Pilot Sokak durağında indikten sonra yolun karşı kısmında bulunuyor. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Elçilik binası bu yol üzerinde 77 numaralı binadadır.

OKUMALISIN  Alanya Arkeoloji Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti-Ziyaret Saati

Otobüs ile gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Farabi Durağından sonraki Pilot Sokak durağında indikten sonra yolun karşı kısmında bulunuyor.

Metro ile gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Farabi Durağından sonraki Pilot Sokak durağında indikten sonra yolun karşı kısmında bulunuyor.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.