Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Hırvatistan Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Hırvatistan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Hırvatistan Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Hırvatistan ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Hırvatistan’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

       Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği Nerede?          

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi Kırkpınar Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Konsolosluk Vize İşlemleri; Hafta içi her gün Saat: 09:00 – 16:00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Cinnah Caddesi Aziziye, Kırkpınar Sokak No: 18 Çankaya-Ankara

Telefon:  +90 312 437 95 44

Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi Kırkpınar Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Hırvatistan Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Farabi Durağından sonraki Pilot Sokak durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Farabi Durağından sonraki Pilot Sokak durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Kırkpınar Sokağı Tabelasından dönerek Elçilik binası bu yol üzerinde 58 numaralı binadadır.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Farabi Durağından sonraki Pilot Sokak durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Farabi Durağından sonraki Pilot Sokak durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.