Hisar Çamlığı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KİLİS

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KİLİS

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Hisar Çamlığı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik & Kamp Alanları Hakkında Bilgiler vereceğiz.

                     Hisar Çamlığı Hakkında Bilgiler                  

Kilis ilinin Merkezinde bulunan Yöre Halkı tarafından Doğa yürüyüşlerinin yapıldığı, Hafta sonu Piknik yapmaya gittiği bir yerdir. 16,128 hektar büyüklüğüne sahip olan bu yer, 2011 yılında Tabiat Parkı ilan edilmiştir.  Kilis Şehir merkezine 40 km uzaklıktadır.

Tabiat Parkı , Flora ve Fauna açısından da oldukça zengindir. Kelebekler, subakireleri, ova kurbağası, ince yılan, tosbağa, kertenkele, fare, tilki, alakarga, saksağan, üveyik, kırlangıç, kumru, sığırcık türlerine rastlayabilirsiniz.

      Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’nda Neler Yapılır?      

Yöre Halkı Tarafından Çam Ağaçları arasında Yürüyüş ve Mangal – Piknik yapmak (Taş barbeküler bulunuyor) için tercih edilen bir yerdir. Çocuk Oyun Alanları, Mescid, Çeşme, Büfe, Restoran, Çeşme, Kapalı Çardaklar, Mangal yapma alanları bulunuyor. Burada bir de kır lokantası bulunmaktadır. İsterseniz burada bir şeyler de yiyebilirsiniz.

                 Hisar Çamlığı’nda Kamp Yapılır mı?            

Evet, Kamp yapabilirsiniz.

  Hisar Çamlığı Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2024 Yılı   

  • Şahıs……………… 9 TL 
  • İndirimli………..  5TL 
  • Bisiklet………….. 9 TL
  • Motosiklet …….. 20 TL
  • Otomobil ………  30 TL
  • Minibüs ………..  85 TL 
  • Midibüs………… 135 TL 
  • Otobüs…………. 270 TL

       Hisar Çamlığı Tabiat Parkı Ziyaret Saatleri?       

Tabiat Parkını 07.00 – 23 .00 saatleri arasında kullanabilirsiniz. Mevsimlere göre farklılıklar gösterebilir.

        Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?       

Kilis ilinin Merkezinde bulunmaktadır. Toplu taşıma ile maalesef ulaşım yok, sadece kendi araçlarınız ile gidebilirsiniz. Şahsi aracı ile gidecekler Alana D-410 karayolu ile ulaşabilirler. Altta yerleştirdiğimiz harita sizlere yardımcı olacaktır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.