Hisaralan Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Hisaralan Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hisaralan Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? Balıkesir’de Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Hisaralan Kaplıcaları, Balıkesir ilinin Sındırgı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sındırgı ilçesine bağlı Hisaralan köyünde bulunmaktadır. Sındırgı ilçe merkezine 23 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 75 km mesafededir. Hisaralan yerleşim merkezine 3 km mesafede yer almaktadır.

Hisaralan Kaplıcaları, termal turizmin önemli noktalarından biridir. Kaplıca suyu sıcaklığı 33 ºC ‘dir. Bu sular radyoaktivite özelliği taşımaktadır. Ayrıca suları sodyum bikarbonatlıdır. Şifa bulmak isteyenler tarafından ziyaret edilmektedir. Kaplıcalara gitmeden önce mutlaka doktora görünmeniz tedavi sürecinin başlaması için önemlidir. Kaplıca suyunun kadın hastalıkları, Gut hastalarına, mantar, böbrek taşlarına, cilt ve mide hastalıklarına özellikle sedef, yara, uyuz ve egzamaya iyi geldiği bilinmektedir.

Hisaralan Kaplıcaları Fiyatlar

Sındırgı- Hisaralan Kaplıcası: Oda fiyatları, odanın konumuna büyüklüğüne göre değişiklik göstermekle birlikte; 30 TL ile 75 TL arası değişmektedir. Her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır.

Hisaralan Kaplıcaları Nerede?

Balıkesir ilinin Sındırgı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sındırgı ilçesine bağlı Hisaralan köyünde bulunmaktadır. Sındırgı ilçe merkezine 23 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 75 km mesafededir. Hisaralan yerleşim merkezine 3 km mesafede yer almaktadır.

OKUMALISIN  Hisarköy (Asarköy) Ilıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Hisaralan Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Simav – İzmir seferi yapan minibüsler ile de ulaşım sağlanmaktadır.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Balıkesir merkezden D555 ve Balıkesir Uşak Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.