Hisarköy Asarköy Ilıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Balıkesir 2024

Hisarköy Asarköy Ilıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Balıkesir 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hisarköy Asarköy Ilıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Balıkesir Kaplıcaları ve İçmeleri Hakkında bilgiler vereceğiz.

Hisarköy Asarköy Ilıcaları

Hisarköy Ilıcaları, Balıkesir ilinin Bigadiç ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bigadiç ilçesine bağlı Hisarköyde bulunmaktadır. Bigadiç ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 58 km mesafededir.

Ilıcalarının bulunduğu bölgede üç kaynak vardır. Hepsinin kendisne has özellikleri vardır. Çelikli Su Sodyum bikarbonatlı, sülfatlı, karbondioksitti ve arseniklidir (0.42 mg/It). Temperatürü 75°C, pH değeri 6.62, radyoaktivitesi 3.5 emandır. Kükürtlü Kaynak Sodyum bikarbonatlı, sülfürlü,magnezyumlu ve arseniklidir (0.53 mg/lt). Temperatürü 59°C, pH değeri 6.9, radyoaktivitesi 2.85 emandır. Acı Su Sodyum bikarbonatlı, sülfatlı, karbondioksitli ve sülfürlüdür. Temperatürü 31°C, pH değeri 6.59’dur.

Hisarköy Asarköy Ilıcaları

Hisarköy Asarköy Ilıcaları

Çelikli Su ile Kükürtlü Kaynak’ta yapılacak banyo tedavisi; romatizma, nevralji, kadın hastalıkları, nevrit ve deri hastalıklarında çok yararlıdır. Acı Su serpintileme, koklama ve gargara yoluyla solunum yolları hastalıklarında ve deri hastalıklarında çok şifalı olur.

Bigadiç Belediyesi Hisarköy Termal Tesisleri

Tesis içerisinde 24 odalı olup bayan kapalı havuzu,bay-bayan yarı açık karma havuzu,aile banyosu,saunası ve Türk hamamı mevcuttur. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği bulunan tesislerde konaklamak isteyenler 0266 652 89 00 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilirler.

Hisarköy Asarköy Ilıcaları

Hisarköy Asarköy Ilıcaları

Hisarköy Asarköy Ilıcaları Nerede?

Ilıcalar, Balıkesir ilinin Bigadiç ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bigadiç ilçesine bağlı Hisarköyde bulunmaktadır. Bigadiç ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 58 km mesafededir.

Hisarköy Ilıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Bigadiç ilçesinden Hisarköy minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Bigadiç merkezden Bigadiç Yağcılar Yolu üzerinden Balıkesir merkezden ise D555 ve Bigadiç Yağcılar Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.