Hızırbey Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Kozluk – Batman Gezilecek Yerler

Hızırbey Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Kozluk – Batman Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Hızırbey Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami Ne Zaman – Kim Tarafından Yapıldığı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Hızırbey Cami Hakkında Bilgiler                 

Hızır Bey Cami, Batman ilinin Kozluk ilçesinde bulunmaktadır. Kozluk, Batman ilinin en büyük ilçesidir. Tarihi bir ilçe olan Kozluk, Yüksek dağların etrafında kurulmuştur. Hızır Bey Cami, Gerek Batman ilinin gerekse Kozluk ilçesinin ilçenin en büyük ve tarihi bakımdan eski camilerindendir. Hızırbey Camisinin yapım tarihi ile ilgili mevcut kitabesinde 1512 yılında Sason ve Kozluk ilçe beyi olarak bilinen Ebubekir Roşkinin oğlu Hızır Bey tarafından yaptırıldığı yazmaktadır.

Tarihi çok eski çağlara dayanan Kozluk ilçesi hakkında Evliya Çelebi yazdığı bir yazıda Kozluk halkı eğitimli, hoşgörülü ve cesur bir halkın torunları olarak bahsetmiştir.

                 Hızırbey Cami’ne Nasıl Gidilir?                 

Hızır Bey Cami’ne gitmek için Batman il merkezine geldikten sonra İlçe otogarından kalkan Kozluk ilçe Minibüsleri ile ulaşabilirsiniz. Şahsi aracınızla gidecekseniz eğer; Batman-Kozluk yolunu takip ederek gidebilirsiniz. Navigasyon ile gitmek isterseniz eğer, altta bulunan harita yardımıyla gidebilirsiniz.

Hızır Bey Cami Kozluk

Hızır Bey Cami Batman

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments