Hızırbey Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Hızırbey Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hızırbey Cami Nerede – Nasıl Gidilir? – Batman Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hızırbey Cami Hakkında;

Hızır Bey Camii, Batman ilinin Kozluk ilçesinde bulunmaktadır. Kozluk, Batman ilinin en büyük ilçesidir. Tarihi bir ilçe olan Kozluk, Yüksek dağların etrafında kurulmuştur. Hızır Bey Camii, Gerek Batman ilinin gerekse Kozluk ilçesinin ilçenin en büyük ve tarihi bakımdan eski camilerindendir. Hızırbey Camisinin yapım tarihi ile ilgili mevcut kitabesinde 1512 yılında Sason ve Kozluk ilçe beyi olarak bilinen Ebubekir Roşkinin oğlu Hızır Bey tarafından yaptırıldığı yazmaktadır.

Tarihi çok eski çağlara dayanan Kozluk ilçesi hakkında Evliya Çelebi yazdığı bir yazıda Kozluk halkı eğitimli, hoşgörülü ve cesur bir halkın torunları olarak bahsetmiştir.

Hızırbey Cami’ne Nasıl Gidilir;

Hızır Bey Camii’ne gitmek için Batman il merkezine geldikten sonra İlçe otogarından kalkan Kozluk ilçe Minibüsleri ile ulaşabilirsiniz. Şahsi aracınızla gidecekseniz eğer; Batman-Kozluk yolunu takip ederek gidebilirsiniz. Navigasyon ile gitmek isterseniz eğer, altta bulunan harita yardımıyla gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Beypazarı Nerede – Nasıl Gidilir? Beypazarı Gezi Rehberi

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.