Hollanda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir
1.558
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Hollanda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Hollanda Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Hollanda Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler        

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Hollanda Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır. Hollanda Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz ile Hollanda ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Hollanda Büyükelçiliği’ne gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

         Hollanda Ankara Büyükelçiliği Nerede?         

Ankara ilinin Çankaya ilçesinde bulunmaktadır.

    Hollanda Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Hafta içi her gün  09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü Çalışma Saatleri

Pazartesi – Perşembe: 08.45 – 12.30
Cuma: 08.30 – 13.00

Hollanda Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Turan Güneş Bulvarı Hollanda Caddesi No. 5 Çankaya / ANKARA

Tel: +90 312 409 18 00

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

    Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?   

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki İran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

              Hollanda Büyükelçiliğine gitmek için             

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 116-135-173-185-188 otobüslerine binerek Yıldız Son durak indikten sonra hemen aşağıda bulunmaktadır. Dolmuş ile Kızılay’dan gelmek isterseniz, Güvenpark içerisinden Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Kalkan 116-135-173-185-188 otobüslerine binerek Yıldız Son durak indikten sonra hemen aşağıda bulunmaktadır. Dolmuş ile Kızılay’dan gelmek isterseniz, Güvenpark içerisinden Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerden Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Atakule Kavşağına kadar götürecektir. Buradan da düm düz devam ederek, Turan Güneş Bulvarı kavşağına kadar ilerleyiniz. Bu kavşaktan sağa dönerek Turan Güneş Bulvarı boyunca ilerleyiniz.  Yıldız Son durak olarak bilinen ve Hollanda Caddesi Tabelasını göreceksiniz, Danimarka Büyükelçiliğin yeri buradadır.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 116-135-173-185-188 otobüslerine binerek Yıldız Son durak indikten sonra hemen aşağıda bulunmaktadır. Dolmuş ile Kızılay’dan gelmek isterseniz, Güvenpark içerisinden Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne Kalkan 116-135-173-185-188 otobüslerine binerek Yıldız Son durak indikten sonra hemen aşağıda bulunmaktadır. Dolmuş ile Kızılay’dan gelmek isterseniz, Güvenpark içerisinden Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.