Horhor Şifalı Havuz Nerede – Nasıl Gidilir – Erzincan 2024

Horhor Şifalı Havuz Nerede – Nasıl Gidilir – Erzincan 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Horhor Şifalı Havuz Nerede – Nasıl Gidilir – Erzincan’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

               Horhor Şifalı Havuz              

Şifalı Havuz, Erzincan İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Erzincan il merkezine yaklaşık olarak 11 km mesafededir. Merkeze bağlı Günebakan Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ekşisu kaynağının yakınında bulunmaktadır.

Hor hor Şifalı Havuz

Hor hor Şifalı Havuz

Havuz suları büyük bir oluktan kaynamaktadır. Su oldukça yoğun şekilde çıkmaktadır. Miktarı dakikada 1 ton hesap edilmiştir. İçeriğinde sodyum, magnezyum ve kalsiyum hidrokarbonatı iyonları yer almaktadır. Bol miktarda kükürt içermektedir.

Bu havuzun suları mide bozukluktan, diyabet, çocukların yeme isteksizlikleri, karaciğer ve safra yolları hastalıktan tedavisi ve cilt hastalıklarına iyi gelmektedir.

                 Horhor Şifalı Havuz Nerede?             

Horhor, Erzincan İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Erzincan il merkezine yaklaşık olarak 11 km mesafededir. Merkeze bağlı Günebakan Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ekşisu kaynağının yakınında bulunmaktadır.

                Horhor Şifalı Havuz’a Nasıl Gidilir?                 

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Erzincan şehir merkezinden karşılıklı sefer düzenleyen Belediye özel halk otobüsleri ile gidilebilmektedir.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Erzincan merkezden Amasya- Erzurum Yolu/Halit Paşa Caddesi üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.