Hürrem Dayı Evi Nerede – Nasıl Gidilir?

Hürrem Dayı Evi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hürrem Dayı Evi Nerede – Nasıl Gidilir? – Karaman Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hürrem Dayı Evi Hakkında;

Hürrem Dayı Evi, Karaman ilinin merkez ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı bulunan Koçak Dede Mahallesi sınırları içerisindedir. Merkeze çok yakın konumdadır.

Hürrem Dayı Evi 300 yıllık bir geçmişe sahip olmakla birlikte kendisini ilk günkü gibi korumayı başarmış bir yapıdır. Buraya gelen yerli yabancı turistleri kendisine hayran bırakmaktadır. Geleneksel Türk ev mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak gösteriliyor. Karaman’a gelen turistlerin büyük çoğunluğu bu evi görmek maksatlı ziyaret ediyor. Birçok restore işlemi görmüş olan bu ev orijinal halini korumayı başarmıştır.

Hürrem Dayı Evi Ziyaret Saatleri

Hürrem Dayı Evi pazar günleri hariç haftanın her günü 08:00-19:00 ziyaret edilebilmektedir.

Hürrem Dayı Evi Giriş Ücreti

Burayı ziyaret için herhangi bir ücret ödenmemektedir.

Hürrem Dayı Evi Nerede?

Hürrem Dayı Evi Karaman ilinin merkez ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı bulunan Koçak Dede Mahallesi sınırları içerisindedir. Merkeze çok yakın konumdadır.

OKUMALISIN  Germiyan Köyü Slow Food Nerede - Nasıl Gidilir - İzmir Gezilecek Yerler?

Hürrem Dayı Evi Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelenlerin Karaman merkeze gelmesi yeterli olacaktır. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Şehir içi minibüsleri ve belediye otobüsleri ile şehrin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.